Jak se zbavit svědění pokožky?

Svědění kůže je velmi nepříjemný pocit, který může být projevem nejen kožního problému, ale dokonce i celkového onemocnění. Intenzivním škrábáním se může navíc rozdrásat kůže a škrábance se často zanítí.

Kromě kožních onemocnění může být svědění projevem suché pokožky, nadměrného pocení, pobodání komáry, plísňové infekce a také alergie. Strava je dobrá prevence Zkuste se vyvarovat potravinám, které vyvolávají alergické reakce.Pokuste se snížit příjem soli, protože sůl absorbuje vodu, čímž může dojít k suché pokožce, která se také nepříjemným svěděním projevuje.

Někdy může dojít k vyrážce a svědění dokonce po vysoké konzumaci vajec a kuřecího masa. Velmi užitečný a účinný na tyto potíže je zejména vitamín C, který pomáhá posílit imunitu.

Je vhodné zvýšit příjem listové zeleniny, pomerančů, grepů a citrónů.

Také vás může zajímat ...

Domácí léčba svědění

Mezi nejúčinnější způsob léčby patří domácí pudr. Obvykle je problém zapříčiněn pocením, proto je důležité místo, které se často potí, potřít pudrem. Prach pudru absorbuje pot a tím svědění zastavuje. Jedlá soda a jablečný ocet jsou také účinné.

Jablečný ocet naneste na oblast, která vás svědí, k aplikaci stačí použít pouze houbičku nebo žínku a poškozenou oblast jimi natřít.Také šťáva z aloe vera je účinná při všech kožních poraněních, včetně svědění. Rovněž směs z limetkové šťávy a hustého kokosového oleje je účinným lékem v boji proti svědění.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...