Jak se zbavit zánětu nehtů?

Zánět nehtového lůžka je onemocnění, o kterém se většinou moc nemluví. Nejde o vážnou záležitost, přesto vám může v krajním případě úplně zničit nehet.

Vstupní brána infekce

Také vás může zajímat ...

Zánět vzniká v místě poranění. Vstupní branou infekce se může stát i ranka, která není okem téměř viditelná. Okusování nehtů, záděr, nesprávně prováděná manikúra, gelové nehty nebo špatně provedená gelová manikúra vznik poranění a riziko infekce výrazně zvyšují.

Od citlivosti ke ztrátě nehtu

V první fázi se zánět projeví zvýšenou citlivostí na tlak v blízkosti nehtového lůžka. Později postižené místo zčervená a je teplejší než okolní tkáň. V další fázi se objeví bělavé zánětlivé ložisko. U zánětu, který proniká do hlubších struktur, to však nemusí být pravidlem.

Pokud se obtíže neléčí a je ve větší míře zasaženo nehtové lůžko, projeví se to deformací a někdy i ztrátou nehtu.

Od teplých obkladů až ke skalpelu

Jestliže podchytíte zánět včas, můžete zkusit léčbu teplými obklady. Čtyřikrát denně namočte do horké vody vatový tampon, položte ho na postižené místo, překryjte bavlněnou tkaninou a nechte působit deset minut. Jestliže se vám zánět nepodaří „rozehnat“, musí nastoupit lékař. Ten zanícené místo otevře, zbaví hnisu a sterilně překryje.

Součástí léčby je i podávání vhodných antibiotik.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...