Jak si udržet krásu v zimě

Chladné počasí si vybírá daň i na naší kráse. Co dodržovat, abyste byla půvabná stejně jako v létě?

S našimi tipy získá vaše pleť, tělo i vlasy zpět svůj šmrnc, který mu zimní období nemilosrdně krade.

Také vás může zajímat ...

Hebké ruce

Ruce jsou vystavovány chladu i větru, které je nepříjemně vysušují. Proto noste co nejvíce rukavice. Skvělými pomocníky v péči o ruce vám budou také krémy obsahující bambucké máslo. Každý večer ruce důkladně namažte a nasaďte si na noc bavlněné rukavice.

Hladké rty

V chladném počasí trpí i vaše rty. Pomocí je med. Ten má hydratační a hojivé vlastnosti. Smíchejte trochu medu s hnědým cukrem a několikrát přejeďte směsí po rtech, abyste odstranila suchou kůži. V nouzi můžete nanést med na rty a nechat 20 minut působit, nebo ho zkombinovat s obyčejnou vazelínou.

Rozjasněná pleť

Pokud je vaše pleť velmi suchá a působí zašedle, naneste na ni obyčejnou smetanu a promasírujte. Dalším skvělým tipem je mandlový olej, který naneste ještě do navlhčené pokožky a nechte jej vstřebat.

Rozmazlete se koupelí

Horká lázeň se v zimě nedoporučuje, protože může pokožku ještě více vysušit, ale když si dopřejete teplou lázeň s kokosovým mlékem (do koupele přilijte dva šálky), pokožce to nikterak neublíží. Kokosové mléko obsahuje mnoho užitečných tuků, živin a minerálů, které pomáhají zlepšit pružnost a pevnost pokožky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama