Jak si užít dokonalý odpočinek?

Konečně je to tady. Zavřela jste za sebou dveře a máte před sebou vytouženou letní dovolenou! Jak z ní ale vytěžit co možná nejvíce, abyste načerpala síly na celý další rok?

Volno totiž neznamená vždy také stoprocentní relax. A pokud patříte mezi ty, kteří mají náročnou práci a potřebují načerpat zpět svoje ztracené síly, poradíme vám, jak na to!

Také vás může zajímat ...

1. Chce to delší dobu na odreagování

Nejlepší variantou je vzít si v kuse volno alespoň čtrnáct dní. Jedině tak se totiž dokážete uvolnit a přestat myslet na každodenní problémy doma i v práci. Kratší doba je jen ztrátou času a na celkovou rekonvalescenci, která se podepíše i na vaší celkové kráse, se nijak nepodepíše.

Procházka v přírodě vám dodá elán.

2. Udělejte si čas jen sama pro sebe

Volno ještě neznamená volno v tom pravém slova smyslu. Během dovolené je proto velmi důležité, abyste se věnovala jenom sama sobě a udělala si chvilku pouze pro sebe. Napusťte si třeba příjemnou vanu plnou vody nebo vyrazte na ozdravnou procházku do přírody pouze se svými vlastními myšlenkami.

Možná se vám to nezdá, ale i běžná konverzace někdy unavuje a není žádná hanba úplně vypnout a věnovat se sobě.

3. Zvolte si pro vás to nejlepší místo

Záleží samozřejmě na vás, čemu dáváte přednost, nebo na tom, jestli máte sedavé či fyzicky náročné zaměstnání. Důležité ale je především to, odpoutat se od vašeho celoročního prostředí a vycestovat někam jinam. Ať už to je k moři, nebo na vaši oblíbenou chatu k lesu a rybníku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...