Jak si vybrat slunečník

Letní posezení na zahradě nebo terase se neobejde bez pořádného slunečníku. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

  • Začít je třeba velikostí slunečníku. Ta je rozhodně tím nejdůležitějším parametrem. Měla by odpovídat jak prostoru, kde bude, tak i tomu, kolik pod ním bude schováno lidí. Pro zastínění stačí malý, zahradní party vyžaduje čtyřmetrový.
  • Důležitý je tvar. Kulaté slunečníky jsou oblíbené, ale dobré jsou i čtvercové. Ty často nabízí větší plochu zastínění. Třetí variantou jsou takzvané půlkruhové slunečníky. Hodí se tam, kde navazují třeba na zeď zahradního altánu, nebo zahradní chatky. Vše doplňují ještě slunečníky obdélníkové.
  • Rozhoduje účel použití. Na zahradu patří varianty čtvercové nebo obdélníkové, třeba i ve svých největších rozměrech. Na dovolenou, nebo k vodě, by měly být spíše menší kulaté do 3 metrů. Půlkruhový slunečník využijete na balkonech.
  • A podstavec? Jsou varianty pro naplnění vodou nebo z pevného a těžkého kamene. Hodit se budou také ochranné obaly.
Také vás může zajímat ...
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...