Jak si vybrat slunečník

Letní posezení na zahradě nebo terase se neobejde bez pořádného slunečníku. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

Také vás může zajímat ...
  • Začít je třeba velikostí slunečníku. Ta je rozhodně tím nejdůležitějším parametrem. Měla by odpovídat jak prostoru, kde bude, tak i tomu, kolik pod ním bude schováno lidí. Pro zastínění stačí malý, zahradní party vyžaduje čtyřmetrový.
  • Důležitý je tvar. Kulaté slunečníky jsou oblíbené, ale dobré jsou i čtvercové. Ty často nabízí větší plochu zastínění. Třetí variantou jsou takzvané půlkruhové slunečníky. Hodí se tam, kde navazují třeba na zeď zahradního altánu, nebo zahradní chatky. Vše doplňují ještě slunečníky obdélníkové.
  • Rozhoduje účel použití. Na zahradu patří varianty čtvercové nebo obdélníkové, třeba i ve svých největších rozměrech. Na dovolenou, nebo k vodě, by měly být spíše menší kulaté do 3 metrů. Půlkruhový slunečník využijete na balkonech.
  • A podstavec? Jsou varianty pro naplnění vodou nebo z pevného a těžkého kamene. Hodit se budou také ochranné obaly.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...