Jak si zachovat zářivou barvu vlasů

Barvíte si vlasy a máte dojem, že vám na nich barva nevydrží tak dlouho, jak byste si přála? Poradíme vám, co (ne)dělat!

Chcete si zářivý odstín uchovat co nejdéle? Všechno závisí na správné péči a výběru vhodných produktů.

Také vás může zajímat ...

Pravidlo 24 hodin
Pokud přijdete od kadeřnice a máte čerstvě nabarvené vlasy, vydržte s mytím minimálně jeden den. Vlas se musí uzavřít, aby pigment dobře držel.

Speciální šampony

Na trhu je široká škála produktů pro zvýraznění barvy s barevnými pigmenty, které mohou výdrž barvy prodloužit a udržet tak její sytost a zářivost. Tyto produkty jsou vhodné na výrazné odstíny, jako je červená, zlatá nebo kaštanová. Pro platinové blondýnky jsou naopak vhodné produkty na potlačení žlutého nádechu ve vlasech, většinou označené jako Silver.

Proud vody

Dalším ničitelem barvených vlasů je kupodivu samotný způsob jejich mytí. Tedy vlastně směr toku sprchy. Pokud na vlasy dopadá silný proud vody v pravém úhlu, dochází k největšímu úbytku barvy. Ideální je mytí vlasů ve sprchovém koutu, když stojíte pod tokem a necháte kapky lehce mýt vaše vlasy.

Kondicionéry a masky

Vlasové masky podporují hloubkovou výživu vlasů a ty, které jsou určeny pro barvené vlasy byste měla používat alespoň jednou týdně. Po každém mytí rozhodně používejte také kondicionér.

Vyhněte se sulfátům

Jedním z největších zabijáků barvy jsou sulfáty, které barvu z vlasů vyžírají. Tuto látku najdete pod zkratkou SLS (sodium lauryl sulfát). Tato látka je zodpovědná za pěnivost šamponu, ta ale není zárukou čistého vlasu. Kvalitní kosmetické výrobky proto sulfáty nahrazují látkami šetrnějšími k pokožce, které navíc podporují i stálost barvy.

Nejčastěji se jedná o výtažky z kokosové oleje, obilí či cukru.

Vysoké teploty

Časté fénování a žehlení udržení barvy na vlasu neprospívá. Když už musíte použít fén, kulmu nebo žehličku na vlasy, nastavte je na co možná nejnižší teplotu a používejte ochranné přípravky proti teplu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...