Jak skladovat parfém, aby nezměnil vůni?

Obecné pravidlo zní, že otevřený parfém byste měla po roce raději vyhodit. Není to ale pravda. Některé vám vydrží až 30 let.

Kvalitní parfém může mít svou osobitou vůni i několit let, aniž by ji po pár měsících začal postupně ztrácet. Nejvíce totiž záleží na tom, jak oblíbenou voňavou vodičku skladujete. Poradíme vám, co je pro ni nejlepší, a co jí naopak nejvíce škodí.

Také vás může zajímat ...

Například to, že se většina parfémů prodává v tmavé lahvičce, má svůj důvod.

Kam ho schovat?

Možná jsme v parfumerii viděla i vůně, které byly v kovové plechovce. Vzduch, teplo a světlo jsou totiž jejich největšími nepřáteli, kteří jim mohou opravdu škodit.

Proto ho schovejte na nějaké ideálně stinné a chladné místo například klidně do původní papírové krabičky, ve které jste ho zakoupila. S chladem ale opatrně. Také s oblibou dáváte svou oblíbenou vůni do lednice v domnění, že ho uchováte dlouho jako nový? To je ale spíš velký omyl.

Lednice mu škodí

Lednice má totiž hodnoty až příliš nízké, které jsou dlouhodobě na škodu. Stejně tak byste je překvapivě neměla mít v mokrém prostředí koupelny. Raději ho dejte na poličku v ložnici. A jak poznáte, že už je na záchranu pozdě? Z pravidla bude mít parfém pryskyřičnou vůni, víčko bude lepit a tekutina změní svou barvu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...