Jak sportovat v zimě


V létě se vám podařilo zhubnout pár kilo běháním nebo procházkami. Teď se však ochladilo, začalo pršet a vám se ven moc nechce. Říkáte si, že v takovém počasí si místo toho, než abyste zhubli, spíš uženete nachlazení. Je to pravda nebo i v zimě můžete sportovat jako v létě?

Uberte tempo

Také vás může zajímat ...

Přestože se výrobci sportovních pomůcek a oblečení dušují, že i v zimě můžete běhat nebo jezdit na kole, není to tak docela pravda. Pokud se sportu nevěnujete dlouhodobě, nejste otužilí a nemáte opravdu hodně dobré vybavení, pak vám při běhu či jízdě na kole hrozí zdravotní problémy. Nachlazení, zánět dutin nebo potíže s klouby. Tělu jednoduše ledový vzduch nedělá dobře.

Proto je vhodné zvolit pomalejší pohyb.

Krok za krokem

Ideální formou pohybu, tedy pokud chcete být na čerstvém vzduchu, je chůze. I na vycházku byste se ale měli dobře obléknout. Kvalitní funkční prádlo, triko co odvádí pot, bunda, která vás zahřeje a navrch ještě větrovka. Kdo trpí na problémy s dutinami, neměl by zapomenout na čepici.

Koho často trápí kašel a záněty průdušek, ten by si měl vzít funkční šátek, který se dá přetáhnout přes nos a ústa. Pro udržení váhy vám bude stačit ujít denně čtyři kilometry. Pro snížení váhy šest.

O víkendu si pak můžete udělat delší výlet, podle toho, kolik máte natrénováno od osmi do dvaceti pěti kilometrů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...