Jak správně čistit kosmetické štětce?

Bez štětců se při líčení neobejdete. Není se proto čemu divit, že se ve štětinkách usazují nejrůznější nečistoty a mastnota z vašeho obličeje.

Kosmetické štětce se používají na nanášení pudru, tvářenky, make-upu i bronzeru. Co můžete udělat proto, abyste prodloužila jejich životnost?

Také vás může zajímat ...

Pravidelná údržba

Alespoň jednou týdně propláchněte štětec pod proudem tekoucí vody. Pokud chcete štětce důkladněji vyčistit, pořiďte si speciální dezinfekční sprej, který štětec dokonale odmastí a zbaví veškeré špíny.

Riziko infekce

Při zanedbání péče o štětce ohrožuje zdraví vaší pleti. Bakterie, které osidlují hlavu štětce totiž mohou na citlivé pokožce způsobit vznik vyrážky a při kontaktu s okem může dojít k vyvolání zánětu.

Co nedělat?

Není dobré nechávat mokré štětce v poloze, která deformuje jejich tvar, což znamená dát je štětinami dolů do sklenice s roztokem a nechat je 20 minut máchat. Nebude trvat dlouho a začnou vám z nich jednotlivé vlasy vypadávat. Pokud nějaký vlas vyčuhuje, odstřihněte ho. Také mějte na paměti to, že kosmetické štětce se nemají nikomu půjčovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama