Jak správně pečovat o šperky?

Připadají vám vaše stříbrné či zlaté šperky zašlé? Není divu, i o ně se musíte starat. Jinak černají, žloutnou nebo se snadno poškrábou. Předejděte tomu a naučte se, jak správně o své nejcennější ozdoby pečovat tak, aby vám dlouho vydržely.

Také vás může zajímat ...

Drahé kameny neleštěte

K leštění šperků vždy používejte jen hadříky ze stoprocentní bavlny, jinak riskujete, že šperk poškrábete nebo odřete. Důležité je také, jaký přípravek k leštění používáte.

Klidně zkuste zubní pastu, pokud si ale chcete být skutečně jistá, že šperk dostane původní podobu, používejte jen speciální leštidla nebo roztok amoniaku rozpuštěného ve vodě. Pozor si dávejte na drahé kameny. Ty mohou leštěním chemickými látkami vyblednout!

Odstraňte zašedlost

Šperk namočte na 2 – 3 minuty do teplé vody a přidejte trochu tekutého mýdla. Pak ho ještě opláchněte vlažnou vodou a pořádně vysušte. Mýdlovou vodu nikdy nepoužívejte v případě, že na špercích máte jantar, lapis lazuli nebo tyrkys.

Nenávratně je tím poškodíte. Pokud si nejste jistá, zdali je pro vás tato metoda čištění vhodná, raději si zajděte do zlatnictví, kde vám poradí nebo rovnou šperk odborně vyčistí a vyleští.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...