Jak to, že ženy potřebují spát víc?

Muži se se ženami často dohadují o tom, kdo je víc vyčerpaný a kdo tudíž potřebuje více spánku k životu. Vedete doma podobné debaty? A kdo má pravdu?

Vědci už mají jasno v tom, jaké pohlaví potřebuje více spánku. Jsou to ženy! Měly by spát déle než muži, a to minimálně o dvacet minut. Důvod je prostý. Během dne se často zabývají více věcmi naráz a jejich mozek jede na 100 %.

Také vás může zajímat ...

Jednou z hlavních funkcí spánku je regenerace mozku, aby mohl druhý den zase svěže fungovat. Ženy ho namáhají více, a proto potřebují spát déle, než muži. Proč to mají ženy těžší? Ženy mívají neklidný spánek během menopauzy, proto potřebují více relaxovat.

Nejkvalitnějšího odpočinku si užíváte v hlubokém spánku. Poté, co spánek přejde do lehčí fáze, začnete být mnohem citlivější na okolní zvuky. Často reagujete ve spaní na slova, kterým přikládáte velký význam.

Pokud někdo zašeptá vaše jméno, máte větší šanci, že se vzbudíte, než když někdo řekne slova, která vás nezajímají. Někdy stačí dát si dvacet! Pokud spolu s vaším drahým sdílíte jednu postel, lehčí člověk má větší tendence se budit, jakmile se ten těžší pohne.

Proto může být ženský spánek neklidný i kvůli muži, který spí na druhém konci postele. Oba se vzbudí, ale žena se hůře vrací do říše spánku než muž. Ideální je 6 až 8 hodin. Pokud jste přes noc spala jen chvíli, nepotřebujete spánkový deficit dospávat do dvou hodin odpoledne.

Důležité je, abyste se alespoň na chvíli dostala do hlubokého spánku, kde se mozek nejlépe zregeneruje.Takže velká rada pro pány tvorstva: Muži, nechte své ženy dospat. Lépe pak budou zvládat svých typických deset věcí naráz.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama