Jak to, že zvládáme tisíc věcí najednou?

Stává se vám, že jdete něco dělat a náhle děláte úplně něco jiného? Třeba jdete do ložnice vyvětrat a náhle se přistihnete se, že uklízíte koupelnu?

Rozhodnete se zalít zahradu. Jdete ven a najednou oplachujete i auto. Jdete pro klíčky a v předsíni uvidíte neotevřenou poštu. Položíte klíčky a začnete probírat poštu. Reklamní letáky jdete vyhodit do koše v kuchyni. Vidíte, že je plný, tak letáky položíte na kredenc a jdete vynést koš do kontejneru.

Také vás může zajímat ...

Vedle kontejnerů je schránka na dopisy, takže tam můžete hodit i dopis, co jste večer psala. Jdete si pro něj. Na stole u dopisu leží hrnek s nedopitou, studenou kávou. Jdete si uvařit novou. Je to zvláštní?

Vůbec ne!

Mohou za to hormony

Ženy jsou skutečně mnohem lepší než muži ve vykonávání více věcí najednou. A vědce zajímá, proč je mezi pohlavími takový rozdíl. Pánové mají problém soustředit se na více než jednu činnost, zatímco o ženách se traduje, že dokážou telefonovat, žehlit, krmit dítě a u toho ještě sledovat televizi.

Za výhodu vděčí ženským pohlavním hormonům, tvrdí vědci Soustřeďte se Ti totiž zjistili, že stejně jako muži nejsou schopny vykonávání více činností najednou ani ženy po menopauze, jimž výrazně poklesne hladina pohlavních hormonů v krvi. Ačkoli vykonávání více činností najednou šetří čas, není pro mozek zrovna prospěšné.

Neurologové v rozsáhlém výzkumu prokázali, že snaha zvládnout více úkolů najednou snižuje produktivitu.

Navíc při něm mozek dělá mnohem více chyb než při soustředění se na jednu věc.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...