Jak účinně bojovat se striemi?

Jakmile se jednou objeví, už se jich bohužel nezbavíte. Věděli jste ale, že je možné správnou životosprávou těmto pajizévkám předcházet? Objevují se nenápadně jako nepravidelné trhliny či jizvy na pokožce. Nejprve jsou strie červené až fialové a později mění barvu na bělavou až perleťovou. Nejčastěji se vyskytují v oblasti břicha, prsou, boků a stehen.

Lidé se často ptají, proč strie vznikají a jestli je možné s nimi bojovat. Odpověď není tak jednoduchá, což ostatně není ani nerovný boj se striemi.

Také vás může zajímat ...

Rozhodně ale není na místě házet flintu do žita.

Narušená elasticita kůže

Přirozenou vlastností pokožky je elasticita. V průběhu našeho života se kůže přirozeně natahuje a vlivem hormonálních změn v těle či z důvodu zdraví může dojít k narušení této vrozené vlastnosti. Elastická vlákna se naruší a vznikají strie. Hodně také záleží na kvalitě pokožky. Svou roli hraje totiž růst, výkyvy na váze a rovněž stres.

Ve stresu tělo produkuje kortizol a přepíná do nouzového režimu, v němž automaticky ukládá tuk mnohem snadněji a ve větší míře.

Dochází tak k rychlému přírůstku váhy a objemu v některých partiích a kůže se brání tím, že praská.

Prevence je důležitá

Ačkoli se to může zdát jako neustále se opakující klišé, věřte, že prevence je nepostradatelná. Se striemi je třeba začít bojovat ještě, než se objeví. Čím dříve začnete, tím lepších výsledků máte šanci dosáhnout. Zaměřte se na cílené zlepšování krevního oběhu a podporu růstu nových tkání. Nejlepší variantou je pravidelná masáž s použitím hydratačních krémů s obsahem vitaminů E a A.

Ideálně krém aplikujte ráno a večer na problémové partie. Výborně poslouží přípravky s obsahem bambuckého másla, aloe vera, olivového oleje, kyseliny glykolové a retinoidů. Vyzkoušet můžete také masáž olejem z pšeničných klíčků. Co se týče zaručených krémů proti striím, berte je vždy s rezervou.

Odborníci v rámci prevence doporučují vyvarovat se velkým váhovým výkyvům a udržovat pokožku dostatečně hydratovanou.

Zásadní je i strava a pitný režim

Vaše strava má být pokud možno, co nejvíce vyvážená. Nejen proto, že přirozeně potřebujeme dostatek vitaminů a minerálů, zejména nyní v tomto období, ale také kvůli pokožce. Protože jak jistě víte, krása a zdraví vycházejí do jisté míry i z našeho nitra. Zaměřte se proto na konzumaci potravin bohatých na vitaminy A, C, E a zinek.

Upřednostňujte ovoce, zeleninu, ryby, ořechy, vajíčka a luštěniny. Hydrataci pokožky můžete podpořit i správným pitným režimem. Omezte na minimum nápoje s vysokým obsahem cukru a zařaďte pramenitou vodu, bylinkové čaje, zeleninové a ovocné šťávy.

Věděli jste, že dostatečným přísunem tekutin můžete významně podpořit produkci kolagenu?

Lze jizvy docela vymazat?

Jizvičky jako takové i strie bylo dosud možné pouze zjemnit a zesvětlit, a to pomocí laseru. S jejich tvarem či viditelností si ale nikdo dlouho nevěděl rady. Naštěstí technika jde rychle dopředu a dnes je již možné vzniklé strie vymazat. Jde o novou metodu mikrojehličkové radiofrekvence, která si umí poradit i s již vybledlými striemi.

Pokud by vás taková metoda zaujala, připravte se, že si pořádně připlatíte. Částka se pohybuje od tisíce korun výš. Podobné procedury totiž zdravotní pojišťovny neproplácejí.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama