Jak ulevit kolenním kloubům

Bolavá kolena komplikují chůzi i provádění každodenních činností. Koleno je složitý kloub a bolest v něm může bolest způsobovat mnoho faktorů.

Pokud nejde o vážný úraz a podobně, než se vypravíte k lékaři, vyzkoušejte naše tipy. Poradíme vám, co zabírá.

Také vás může zajímat ...

Kostival

Kostival lékařský dokáže pomoci s řadou zdravotních problémů a výborně pomáhá i při bolestech kloubů. Čerstvé lístky byliny nadrobno nakrájejte, nasypte do malé nádobky, zalijte panenským olivovým olejem a dobře uzavřete. Nechte dva týdny odstát na teplém místě a po scezení používejte olejíček přímo na bolavá místa.

Bříza

V půl litru vody povařte 5 minut na mírném ohni hrst sušeného březového listí. Vodu sceďte, teplé listy přiložte na bolestivá místa a zajistěte šátkem nebo obvazem namočeným ve vodě, v níž se listy vařily. Opakujte podle potřeby a bolest by měla ustoupit.

Kokosový olej

Kokosový olej má mimo jiné má i silné protizánětlivé účinky. Půl šálku kokosového oleje ohřejte na mírném ohni a teplý jej vetřete na bolestivá místa. Nechte působit klidně několik hodin (nebo přes noc) a pak smyjte. Proceduru můžete opakovat dvakrát denně.

Hořčičné semínko

Výrazně podporuje prokrvení a regeneraci kloubů, a právě proto může pomoci od nepříjemné bolesti. Hrst semínek rozdrťte v hmoždíři, zalijte je třemi lžícemi teplé vody a rozmíchejte. Směs natřete na gázu nebo kus látky a přiložte na bolavé koleno. Když po pár minutách ucítíte jemné pálení, obklad sundejte.

Opakujte každý druhý nebo třetí den, vždy si však dejte aspoň jeden den pauzu.

Hliníková fólie

Pokud vás trápí bolest v kolenou při změně počasí, pomoci může i obyčejný alobal. Stačí ho přiložit na bolavé koleno a zajistit obvazem či náplastí. Nechte ho klidně působit celý den nebo i přes noc po dobu 10–12 dní. Po týdenní přestávce byste měli cítit úlevu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama