Jak urychlit schnutí nalakovaných nehtů?

Ráda si lakujete nehty, ale štve vás, že trvá tak dlouho, než lak zaschne, obzvláště, dáte-li si dvě vrstvy? Vyzkoušejte spolehlivé a efektivní metody pro rychlé schnutí čerstvě nalakovaných nehtů.

Ledová lázeň

Také vás může zajímat ...

Jedno ze základních pravidel zní: uložit na několik minut vybraný lak na nehty před tím, než ho použijete, do ledničky. Dalším fíglem, který dokáže schnutí laku výrazně urychlit, je, že těsně po nalakování nehtů ponoříte ruce do studené lázně s kostkami ledu.

Pod proud studené vody ruce raději nestrkejte – mohl by totiž lak poškodit.

Pomůže i fén

Dáváte přednost teplému proudu vzduchu? Proces zasychání celkem spolehlivě urychlí i fén. Stačí, když nehty na několik minut vystavíte mírně teplému vzduchu. Nakonec můžete nalakované nehty ještě zafixovat lakem na vlasy nebo sprejovým deodorantem bez alkoholu.

Speciální spreje

Pořiďte si sprej pro rychlejší zasychání laku – díky němu lak skutečně zaschne v řádu minut. Stejnou službu vám ale překvapivě prokáže i olej na vaření ve spreji. Nastříkejte ho pár minut po nalakování a potom si umyjte ruce, abyste nevoněla po řepkovém či slunečnicovém oleji.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...