jak uzdravit váš vztah

Štve vás, že partner uhýbá před problémy, nechce o nich mluvit, nebo si s vámi jen hraje? Jak se v něm můžete vyznat? Vztahy nejsou složité. To jen my si je zbytečně komplikujeme. Jak to co nejdříve změnit?

Často se ve vztahu zbytečně zraňujete tím, že sama sebe obelháváte, že váš vztah je v pořádku, když uvnitř vás všechno křičí: Pomoc! Vážila byste si, respektovala a měla důvěru v jiného člověka, který by se k vám choval tak, jak bezohledně se někdy chováte vy k sobě? Poradíme vám, jak udělat malé změny v přístupu ke vztahu.

Také vás může zajímat ...

1. Činy místo slibů Skutečný vztah není o tom, jak moc říkáte, že vám na druhém záleží, ale jak moc dokazujete, že je to pravda. „Už to neudělám. Už jsem se polepšil.“ Takové věty se neříkají, ale konají. Všechny sliby jsou jen prázdné nic, dokud nepřijde muž, který je uskuteční a dá jim reálný význam.

Slovo dělá muže. Ale čin dělá chlapa.

2. Upřímnost místo lži Kdykoliv se do vztahu vnese lež, zůstane v něm. Lež je jako želatinový medvídek, který se hodí do vody. Nabobtná do obludných rozměrů. Lhaním ten druhý říká: Nestojíš mi za upřímnost.

Upřímnost neznamená říct to, co si ten druhý myslí, ale když už něco řekneme, musí to sedět.

3. Mlčení místo zlého slova Slova mají obrovskou energii. Dokážou vás povzbudit, zachránit, ale také zlikvidovat.

Když vás něco trápí, je potřeba o tom mluvit. Jinak se vnitřně trápíte. Nikdo není dokonalý, a tak zažíváte prohry, doléhají na vás nedotažené sny, nezvládnuté výzvy. Potřebujete ventil. Někdy se vyplakat, někdy vyřvat.

4. Sdílení místo sžírání Nejvíc bolí osamělost, kterou cítíte vedle někoho druhého..Ve vztahu nikdy problémy nejsou jen vaše a jeho, ale společné. Sdílení má obrovskou moc a je důvodem, proč lidé vstupují do vztahu. Sdílená radost je dvojnásobnou radostí, sdílená starost poloviční starostí.

5. Slova místo mlčení Komunikace dvou lidí je jako práce s cihlami. Slova staví mosty mezi dvěma lidmi a mlčení mezi nimi buduje zdi. Existuje jediná zeď, kterou stojí za to postavit. Je to zeď pravdy. Je to zeď, kvůli které vytvoříte bariéru mezi sebou a partnerem jen proto, abyste se přesvědčila, že mu stojíte za to, aby ji zbořil.

6. Otázky místo domněnek Domněnky vytvářejí pravdu, která vůbec nemusí být totožná se skutečností. Cokoliv máte v hlavě, tomu jste schopna uvěřit. Cokoliv si představíte, může být vaše pravda. Jak vás napadne partnera označit, takový bude. Mluvte s ním. Ptejte se ho. Svěřujte se mu. Hlavně si nevytvářejte domněnky, nebo jim uvěříte.

7. Důvěra místo pochybností Kde začíná pochybnost, tam končí vztah. Vztah bez důvěry totiž nemůže existovat.

Důvěřovat znamená dát druhému možnost, aby selhal, a přitom doufat, že to neudělá. Neselže-li, jen dobře. Selže-li, také dobře. Příležitost nekazí charakter, ale odhaluje ho.

8. Řešení místo utíkání Když chlap uteče od vztahu, nevyřešený problém si nese s sebou a zřejmě uteče od problémů v jakémkoliv vztahu.

Tam, kde dva chtějí, vždycky najdou cestu. I kdyby to mělo být férové ukončení toho, co oběma už nevyhovuje. Hlavně zbaběle neutíkat a nepřeručkovat do dalšího vztahu, kde vás vlastní stín dostihne znovu….

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...