Jak vybrat správné psí plemeno

Každé psí plemeno má své výhody i nevýhody. Ať už se bavíme o velikosti psa, jeho povaze, aktivitě či zdravotních problémech. To vše by mělo být bráno v potaz při samotném výběru.

Velikost psa

Malá psí plemena typu pražský krysařík nebo papillon určitě nebudete moci chovat venku v kotci. Naopak pastevecká plemena psů jako je kavkazský pes nebo německý ovčák uvítají zahradu a čerstvý vzduch.

Povaha

Každé psí plemeno je kouzelné svou danou povahou. Ať už kvůli svému temperamentu nebo naopak pohodovému a klidnému vystupování. Některá plemena jsou více učenlivá a přizpůsobivá, jiná méně. Ne každé je vhodné pro úplného začátečníka.

Aktivita

Zde asi hrozí největší kámen úrazu. Informace o aktivitě dané rasy je velice důležitá. Je rozdíl pokud si člověk, který má rád své pohodlí domova, pořídí například jack russel teriéra nebo naopak člověk sportovec vyhledávající dlouhé vycházky, bude uvažovat nad plemenem anglického buldoka. Šťastný by pak nebyl ani pes, ani páníček.

Péče o srst

Také v náročnosti, co se péče o srst týče, jsou mezi jednotlivými plemeny velké rozdíly. Jinak se budete starat o srst například výmarského ohaře, jinak o srst šeltie a jinak o srst border teriéra.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama