Jak vyčistit mince, aby se blýskaly?

Chcete mít doma poklad? Máte staré a zašlé mince a chtěli byste jim vrátit jejich dávný lesk a magické kouzlo? Zkuste tyto rady.

K čistění budete potřebovat menší nádobu, kuchyňskou sůl, ocet, gumu a hadřík na otření. Do nádoby vlijte horkou vodu a poté ji nechte mírně vychladnout. Do vody přidejte dvě lžíce octa a přisypte lžíci kuchyňské soli. Tyto dvě ingredience pomohou odstranit odolné nečistoty.

Také vás může zajímat ...

Celou směs zamíchejte a počkejte, až se sůl dokonale rozpustí.Do horké vody vložte minci a nechte ji několik minut čistit. Poté vyjměte minci z vody a opatrně její povrch přejíždějte gumou, až dosáhnete dokonalého lesku a čistého povrchu. Minci postupně otírejte vlhkým hadříkem. V případě, že je stále špinavá, postup opakujte.

Nakonec ji osušte pomocí kapesníku nebo hadříku.

Zkuste coca colu

Účinně na zašlou minci působí také cola. Ponořte minci do tohoto oblíbeného nápoje na hodinku a uvidíte! Pak už jen omyjte vlažnou vodou a hezky vyleštěte hadříkem. Podobně působí také ocet a kyselina citronová. Do roztoku přidejte ještě trochu soli, a nechte působit na minci.

Dostane-li se vám do ruky velmi stará mince, opláchněte ji raději pouzeteplou vodou , případně můžete použít běžné mýdlo.Nikdy na ni nepoužívejte žádné chemické čističe, kovové kartáčky, brusné pasty, čisticí vaty ani mazací gumy. Vždy si nejdříve zjistěte, o jakou minci se jedná a jakou má přibližnou cenu.

Mohli byste takovým zásahem udělat ze vzácné mince bezcennou.Dávejte si pozor, protože velmi často nečištěná mince s původní patinou je mnohanásobně cennější než stejná mince sterilně vycíděná.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama