Jak vyjít s příšernou snachou?

Těšila jste se, až si syn přivede nevěstu, a teď zděšeně sledujete hysterickou semetriku?

O příšerných tchyních existují tisíce vtipů, jenže ani snachy nejsou často dokonalé. Ať děláte co děláte, stejně máte se svou snachou neustále velké problémy a nemůžete k ní najít cestu? Poradíme vám, jak váš vztah zlepšít!

Odvěké trápení: Snacha a tchyně

Také vás může zajímat ...

Máte pocit, že jste dala mladým vše, přidala na dům, pomohla se splátkami, když neměli. Jenže se vám zdá, že oni o vaši přítomnost vůbec nestojí, vezmou vás na milost, jen když potřebují peníze, a s vnoučaty se můžete vidět jen minimálně.

Přitom byste je tak ráda hlídala, vzala na výlet, ale snacha je proti. A syna navádí, aby se s vámi tolik nestýkal. A tak se rozzlobeně ptáte: Proč? A nevíte si rady.

Snažte se najít to, co vás spojuje.

Co snachy nejvíc rozčiluje?

Vyjít se snachou je někdy vážně těžké. Nová žena po boku vašeho syna vás vlastně nahradila, a tak je do jisté míry pochopitelné, že nestojí o to, abyste synovi volala pětkrát denně, radila jí, jak má vychovávat děti, vařit a starat se o domácnost.

Právě kritika, vnucování se, snaha řídit život a neustálé rady – to jsou hlavní důvody, proč snachy často nechtějí své tchyně vidět. Jak si ke své snaše najít cestu?

Jak si ji můj syn mohl vzít?

Nechápete, jak si váš úžasný syn mohl vzít takovou haštěřivou ženu? Neuklízí a nevaří tak dobře jako vy. Syn chodí po restauracích, aby se najedl, a domů přichází pozdě večer, aby uživil rodinu? Ráda byste snaše pomohla, ale ona o tom nechce ani slyšet.

Jakmile se ozvete, hned jste ta nejhorší, je na vás nepříjemná a odtažitá. Zkrátka, i kdybyste se na hlavu postavila, stejně nenajdete společnou řeč? Tak už dost. Pojďme to spolu zkusit změnit.

Nevnucujte se a neřiďte jim život

Voláte jí každý druhý den, abyste zjistila, jak jí klape domácnost, a divíte se, že na vás není příjemná? Je spousta tchyní, které snachám chtějí řídit život a mít vše pod kontrolou.

Jenže vnucování se se snachám nelíbí. Pokud myslíte, že právě v tom může být kámen úrazu, inspirujte se naší radou: Nejlepší tchyně je ta, která se ozývá pouze tehdy, když ji snacha osloví.

Pozor na kritiku

I když se vám na snaše spousta věcí nelíbí, rozhodně si ji nezískáte, když ji budete kritizovat. Možná nemá uklizeno jako ze škatulky, svíčkovou dělá jinak než vy a každý den nevaří teplá jídla, ale to neznamená, že vy jí máte radit, co je nejlepší.

Je to její domácnost, a pokud je s ní ona i její rodina spokojená, je to v pořádku. Buďte diplomatická, a jestli snaše něco chcete vytknout, udělejte to nenápadně, a hlavně: jen občas.

Vyříkejte si to

Pokud to mezi vámi a snachou nefunguje, zkuste udělat první vstřícný krok. Pozvěte ji třeba na kávu a zkuste jí říct, co vás trápí, co vám vadí, a zeptejte se, co jí vlastně vadí na vás. Možná zjistíte, že jde jen o hlouposti či nedorozumění, které lze snadno vyřešit.

Domluvte se, jak dál vidíte váš vzájemný vztah. Jak často budete vídat vnoučata, a zkrátka na všem, co vás tíží. Třeba snachu váš zájem přesvědčí, a najde si k vám novou cestu…

Neraďte jí příliš často

Jistě to myslíte dobře, ale jen málokterá snacha stojí o neustálé poučování a rady své tchyně. Spíše to bere jako vměšování do svého soukromí. Pokud se vás sama nezeptá, zatněte raději zuby a nechte si své rady pro sebe.

Je to možná kruté, když vy máte tolik zkušeností a můžete se o ně podělit, ale je to tak. Až si snacha opravdu nebude vědět rady, jistě se na vás obrátí. Stačí, když jí řeknete, že kdykoli bude potřebovat, jste tu. Dál je to jen na ní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama