Jak vyzrát na spáleniny od sluníčka

Všichni milujeme léto. Dlouhé teplé večery, krásná rána a nekonečné povalování na slunci. Na konci června nebo počátkem července si už ani nevzpomenete, jaké vám bylo v zimě chladno.

Všichni také jistě zatoužíte po bronzovém opálení. Proto svá těla vystavíte slunci, aniž byste si včas uvědomili, jak snadno se můžete spálit. Když už se tak stane, zarudlá a rozbolavěná kůže dokáže pěkně potrápit.

Léky najdeme ve spíži

Přesto byste neměli zoufat, a pokusit se zachránit, co se dá. Vždyť spoustu osvědčených léků najdete doma ve spíži. Měli byste si uvědomit, že okamžitá chladivá sprcha po příchodu z pláže, je sice velmi lákavá, může vám však zadělat na nové a nové bolestivé puchýře.

Stará dobrá jedlá soda

Když už máte pocit, že se bez koupele neobejdete, měli byste do vody ve vaně nasypat trochu jedlé sody, která má na podrážděnou pokožku blahodárný vliv. Pokud nemáte vanu a koupete se ve sprše, alespoň v trošce vody rozpusťte jedlou sodu a a ze vzniklé směsi si udělejte hojivé obklady.

Zázračné mléčné výrobky

Na kůži rovněž blahodárně zapůsobí maska z dobře vychlazené zakysané smetany, jogurtu nebo tvarohu. Pomohou i obklady z mléka, kefíru a syrovátky. Myslete také na to, že jedna aplikace vám nepostačí a je třeba natírat kůži tak často, jak je to možné. Je důležité, v léčbě vytrvat alespoň dva dny, ideálně až do úplného odeznění nepříjemných příznaků.

Ocet zmírní svědění

Jako první pomoc může posloužit i oblíbená pokojová květina aloe vera. Stačí, když rozříznete jeden z jejích listů a gel, který z něj bude prýštit, aplikujete přímo na popálenou pokožku.

Prospějí i obklady z vychlazeného zeleného nebo heřmánkového čaje či obyčejný octový roztok zředěný v poměru jeden díl octa na deset dílů vody. Kyselina octová znatelně zmírňuje zánět a tím tiší a mírní svědění.

Pomůže i zelenina

Podrážděnou kůži pomohou zchladit i plátky čerstvé okurky nebo syrových brambor. Obrovský přínos má i tolik známá levandule. Nejen, že působí antisepticky, ale prý dokáže předejít vzniku jizev.

Stačí, když si pár kapek levandulového oleje přidáte do koupele, nebo smícháte s mandlovým olejem a nakapete na postižená místa..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...