Jak vzdorovat migrénám

Časté a většinou úporné bolesti hlavy bohužel patří mezi rozšířené civilizační zátěže, jež jsou nepříjemným stínem dosažené životní úrovně, protože vyřazují postižené jedince z mnoha aktivit pracovních i mimopracovních.

Jejich projevy většinou úzce souvisí s celkovou životosprávou, duševní rovnováhou, dostatkem pohybu i spánku a na jejich vznik a průběh mají nemalý vliv i časté a prudké změny zažitých stereotypů a biorytmů.

Také vás může zajímat ...

Nejčastější příčiny

Mezi ně ostatně patří i změna času nebo střídání pobytů v městském bytě a vesnické chalupě. Ve srovnání s předky již žijeme mimo řád přírody a pouze občas, uspěchaně a nervózně se k němu dokážeme vracet.

K potlačení z toho vyplývajících potíží pak obvykle automaticky saháme po ošidné pilulce běžného analgetika. Přitom je často možné záchvatům migrény předejít, a ještě před očekávaným projevem potíží vyzkoušet zklidňující účinky čaje z bylinné směsi tří dílů nati meduňky a po jednom dílu nati třezalky a dobromyslu, kůry vrby a květu prvosenky.

Čaj, který uleví

Šálek čaje se připraví spařením polévkové lžíce směsi čtvrtlitrem vroucí vody a vyluhováním po dobu 15 min. Pije se vlažný i třikrát denně. Příznivě působí i čaj z listů cesmíny paraguayské neboli maté a rovněž nefermentovaný čaj zelený.

Z tradičních lidových zkušeností lze doporučit lehké potírání spánků třezalkovým svatojánským olejem a krátkodobé zaujetí klidové polohy vleže s chladivým obkladem čela. Samozřejmě přitom není radno myslet na cokoli nepříjemného, protože jakékoli psychické stresy navozují zhoršení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama