Jak zabránit vypadávání vlasů

Říká se, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Proto jejich ztrátu nesou ženy velmi těžce.

Většinou pak hledají pomoc u kadeřníka. Skutečnou příčinu problému však mnohdy odhalí pouze lékař, stejně jako vhodný způsob řešení.

Také vás může zajímat ...

Rozkolísavé hormony

Vypadávání vlasů velmi často souvisí s alopecií (chorobná ztráta vlasů), kterou v České republice trpí až 35 procent žen. Na vině jsou obvykle hormony (porucha funkce štítné žlázy a nadledvinek), oslabený imunitní systém nebo dědičná onemocnění jako třeba chudokrevnost nebo lupénka.

Následná léčba proto nespočívá ani tak ve zvýšené péči o vlasy či pokožku hlavy, jako spíše ve snaze nastolit v těle hormonální rovnováhu užíváním vhodných preparátů.

Pokud terapie nepomáhá, existuje ještě další možnost, a tou je transplantace vlasových kořínků.

Nedržte diety

Řadě problémů lze předejít i vhodnou úpravou životosprávy. Kvalitě vlasů rozhodně neprospívá stres. Dejte si také pozor na různé jednostranné diety.

Kvalitní péče

Mnoho ovlivníte i tím, jak se o vlasy staráte. Používejte kvalitní produkty určené pro váš typ vlasů, během mytí provádějte jemnou masáž, vlasy rozčesávejte šetrně a nepoužívejte příliš stylingových přípravků, fén nebo kulmu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...