Jak zastavit rozjetou hádku?

Máme pro vás skvělý návod, jak jednoduše zastavit rozbouřený gejzír emocí. Stačí jen místo touhy po vítězství přiznat, že vás ten druhý ranil. Váš partner vás dokonale zná, ví o vašich silných, i slabých stránkách.

Oba víte, co má ten druhý rád, i to, kde má Achillovu patu. Ve chvíli, kdy váš protějšek zaútočí na vaše nejcitlivější místo, cítíte se zrazeně a bolí vás to. Máte chuť vrátit mu úder, a na oplátku píchnout do jeho slabého místa. Osobní pýcha a hrdost vám nedovolí přiznat, jak moc vás ranil, a začnete se chovat stejně jako on.

Také vás může zajímat ...

Ale jde to i jinak!

Ukázat zranitelnost není ostuda! Jak chlapa odzbrojíte? Zkuste se zastavit a potlačte v sobě touhu oplatit úder. Nekřičte a nenadávejte. „Jen mu v klidu řekněte jednu kouzelnou větu: „Au, tohle mě vážně bolelo“. Dáte mu tak najevo, že to přehnal, že vás opravdu ranil a že odmítáte v téhle bolestivé hádce tímto stylem pokračovat.

Váš protějšek si uvědomí, co řekl nebo udělal, zklidní se a nebude mít dál potřebu vám ubližovat.

Vytvoříte tak atmosféru pro lepší diskuzi, která povede ke kompromisu a řešení.

Zlost je převlečený smutek

Vztekem se bráníte nepříjemným pocitům, jako je strach či smutek. Zlost vám brání uvědomit si, co vás rozesmutňuje nebo čeho se bojíte. Je potřeba zastavit se a zjistit, co vás tak naštvalo, a až pak reagovat. Slova vyřčená v afektu mohou napáchat hodně škody. Když kňouráte, pláčete, škemráte, děláte ze sebe oběť.

Možná partnera přimějete k nějaké změně, ale ne proto, že by chtěl, ale protože k tomu byl donucen.

A to nikdy nemůže vydržet dlouhodobě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...