Jak zbavit nadváhy vašeho pejska

Pečujte o svého mazlíčka

Myslete na zdraví svého miláčka.

Psi stejně jako lidé neúměrně přiberou, když budou překrmováni a budou mít málo pohybu, což se často stává v zimním období.

Mají dokonce stejné potíže, jako mohou mít jejich páníčkové, ať je to cukrovka, potíže s klouby či oběhové problémy, a rozhodně to zhoršuje jejich kvalitu života. Psí nadváhu řešíme snížením krmné dávky, nebo jim krmivo vyměníme za to, které je označené light. To má méně tuku, ale zato více vlákniny.

Dostatek vody a pohybu

V období diety je stejně jako u lidí důležitý správný pitný režim. Upravit musíte i životní zvyklosti. Nedávejte mu cokoli od stolu a nedávejte mu ani pamlsky. Zároveň je nutné zvýšit energetický výdej pejska, pokud tomu nebrání jeho zdravotní stav.

Také vás může zajímat ...

Jaké granule jsou vhodné?

Choďte s ním častěji ven a prodlužte procházky. Pokud by se jednalo o březí či kojící fenu, je vhodné podávat granule pro štěňata. Jsou více kalorické a mají i více živin. Štěněčí věk a březost se považují za období větší fyzické zátěže, a proto se používají granule s vysokou výživovou hodnotou, bohaté na vitaminy a minerály.

Zdravé mlsání

Samozřejmě že přemíra pamlsků není pro vašeho pejska také vhodná. Můžete je ale nahradit zdravými pochoutkami. Vařená zelenina s rýží je pro pejsky změnou, tudíž i pomyslnou odměnou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...