Jak zvládnete silvestrovskou oslavu?

Dobře se bavit během oslav příchodu nového roku, veselit se, vypít pár skleniček, ale neopít se a být přitom v pohodě, je docela kumšt! Poradíme vám, jak vše zvládnout s grácií.

Je zažitá zvyklost, dát si před plánovanou větší konzumací alkoholu tučné jídlo, které pořádně promastí žaludek a střeva. Je to tak: na jedné straně sice mastná sousta před a mezi doušky vína či kořalky oddálí podnapilost, na druhé straně alkohol zpracování tuků brzdí, a ty se rovnou usazují tam, kde o ně vůbec nestojíme! Je to zkrátka něco za něco.

Také vás může zajímat ...

Zbraň proti kocovině

Známý antioxidační přípravek Anti Ethanol 07 a podobné přípravky, které zcela běžně koupíte bez předpisu v lékárnách, pomáhají s následnou kocovinou. Tyto přípravky většinou obsahují rostlinné výtažky – např.vinnou révu, datlovník, smuteň či čekanku, které dokážou urychlit vylučování alkoholu z těla.

Přesněji urychlují aktivitu jaterních enzymů, které mají vylučování škodlivin na starosti, a navíc játra chrání.

Před Silvestrem si nakupte léky!

Extratip:

Vzhledem k tomu je třeba zmíněné enzymy nastartovat včas, proto je vhodné vzít si jednu kapsli už půlhodinky před začátkem plánovaného flámu, další pak v jeho průběhu. Existují i varianty těchto směsí v tekuté podobě – prodávají se jako nápoje v plechovce, a to ve dvou verzích – s kofeinem a bez něj.

Pijte hodně vody

Nutné je také neustále pít, a to vodu, nebo lépe minerálku! Alkohol odvodňuje, a tak pak bývá „těžké ráno opilcovo“ také důsledkem dehydratace. Budeme-li alkoholické nápoje prokládat sklenkami čisté vody, nebudou následky ani zdaleka tak nepříjemné.

Jak utišit bolest hlavy

Tabletky proti bolesti hlavy by jako krabička poslední záchrany v silvestrovsko–novoroční lékárničce neměly chybět. Na Nový rok ráno je totiž stěží někde seženete, když bude všude zavřeno a vy navíc nebudete v kondici. Dnes vám v lékárnách nabídnou celou řadu přípravků, ale my máme vyzkoušeno, že se vyplatí dát přednost těm léty osvědčeným – účinkují prakticky stejně jako vylepšené novinky a většinou jsou podstatně lacinější.

Koktejly prokládejte čistou vodou!

4 kroky novoroční první pomoci

Ještě než padnete do postele: vypijte půl litr vody. Sice s ní nejspíš budete muset za pár hodin vyběhnout na toaletu, ale voda pomůže vyplavit z těla toxiny. Až se vám podaří vstát: dáte si něco na povzbuzení organismu a doplnění vyplavených solí. Chce to pít opravdu hodně čaj, vodu s rozpuštěným vitaminem C, energetické nápoje (povzbudí a doplní vyplavené soli) a čerstvé lisované šťávy.

Skvělá je i originál coca-cola. K snídani: pokud na ni máte pomyšlení, si dejte vajíčka (obsahují látku, která za vás zabojuje s toxiny), toust a banán, ten vám nahradí vyplavený draslík. K obědu: dejte si lehce stravitelnou polévku, silný vývar nebo česnečku.

Pak už snad bude líp.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama