Jak zvládnou paniku

Zničehonic vám začne srdce bít rychleji, než jindy. Zaznamenáváte, že se potí dlaně, zrychluje se dech, buší vám v hlavě, začne vás bolet žaludek, stahuje se hrdlo a mnoho a mnoho dalšího. Stres, nervozita, panika, tohle všechno a ještě daleko více mohou způsobovat.

Potřebujete se uklidnit. Situací, kdy můžete být nervózní, je mnoho. Některé prostředky vám mohou pomoci snížit napětí a tím pádem i stres či paniku.

Také vás může zajímat ...

Dýchání je základ

Pokud můžete, najděte si klidné a tiché místo, kde budete sami. Sedněte si nebo se opřete. Zavřete oči, nemyslete na nich a zhluboka se nadechněte, vydržet sekundu, dvě a poté dlouze vydechněte. Opakujte desetkrát. Někdy může pomoci hluboký nádech nosem a výdech pusou. Důležité je soustředit se jen a pouze na dech. Naučte se odvést myšlenky jiným směrem.

Představujte si večer co večer, jaký bude váš další den, jaký bude váš život, co chcete dokázat a podobně.

U toho klidně dýchejte a obavy a strach nebudou mít šanci se dostat do vaší mysli.

Ale co teď?

Panika nebo stres už je v plném proudu? Stupňuje se a vy nevíte, co dělat? Najděte si to, co vám pomůže. Někdo si otevře okno, pro lepší pocit, druhý si odběhne na toaletu a na chvíli dýchá, další soustředí mysl do neznáma nebo se v duchu uklidňuje, že o nic nejde, že všechno bude v pořádku. Někdy pomůže pohyb, který vás uklidní a přesune mysl jinam, jiným směrem.

Můžete se na deset minut projít na čerstvém vzduchu.

A když nic nepomáhá, pak můžete odejít, vystoupit, otočit se a jít domů, vymluvit se.

Jóga jako prevence

Nepomůže hned, ale z dlouhodobého hlediska, když budete meditovat každý den a ráno si zacvičíte jógu, pak budete umět pracovat s dechem a se svým vědomím. To je velká pomoc a postupem času se vám bude mnohem lépe pracovat se stresem, nervozitou, panikou nebo úzkostí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama