Jak zvládnout s partnerem společné bydlení

Chystáte se na společné stěhování s vašim novým úlovkem? Někdy to může být pořádná zatěžkávací zkouška. Muži se ve zralém věku už neradi mění a své návyky a manýry ne a ne odstranit. Jak tedy na to?

Do společného bydlení si každý přinášíme své zvyky, které se v době zamilovanosti zdají malicherné, ale později mohou vztah i zničit. Na společný domov se těšíme, ale bojíme se, jestli se tím náš vztah nenaruší.

Také vás může zajímat ...

Každý je zvyklý dodržovat jiné zvyky. Muži třeba moc neřeší udržování pořádku a ženy z toho šílí. Na začátku si žena sice všímá věcí, které partner dělá v domácnosti jinak, nebo nedělá vůbec, ale z lásky všechno ignoruje a mlčky to udělá po svém. Jenže pak jednoho dne vybuchne.

Nečekejte na první konflikt

Nechává chlap poházené oblečení po zemi, špinavé nádobí ve dřezu a nenapadne ho sáhnout po luxu? Dohodněte se na pravidlech. Nespoléhejte na to, že se chlap zastydí a polepší.

Když po něm začnete věci přerovnávat a demonstrativně před ním utírat prach a luxovat zrovna když on je pohodlně usazený na gauči, akorát se pohádáte. O tom, co se vám nelíbí, mluvte ve správný čas. Mužské myšlení je jiné a ženy jsou pak zklamané a rozčílené, že to muži nedošlo, když je to přeci nad slunce jasné.

Dohodu tvrdí kompromisy

Vyjasněte si s partnerem, jak jste zvyklá udržovat domov vy a jak on a snažte se nastavit řád, při kterém se budete střídat v domácích pracích. Ve vztahu se musí dělat kompromisy.

Pokud se dá dohromady žena, která chce domácnost jako z cukru a muž, který netušil, že existuje Savo, nebudete to fungovat. Vy se musíte naučit akceptovat jeho volnější přístup k domácím pracím, a on se bude muset začít snažit v úklidu víc, než byl zvyklý. Jen se nesmí přesáhnout mez, kdy to oběma začne lézt na nervy

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama