Jak zvládnout vánoční přejídání?

Cukroví, řízky, bramborový salát a další smažená jídla. Snad v žádném jiném období nenajdete na stole tolik dobrot jako o Vánocích. Nic z toho však našemu tělu neprospívá. Jakých rad se držet?

Vnímejte, co jíte Je to lákavé. Ráno si udělat smažená vajíčka se slaninou, k tomu zakousnout pečivo. Sem tam si zobnout cukroví. K obědu se nacpat řízky a o svačině si dát kávu s nějakým dobrým zákuskem. Sváteční dny přímo vybízejí k obžerství.

Také vás může zajímat ...

Letos proto zkuste jinou variantu. Začněte zdravě. Ráno si dejte třeba cereálie s bílým jogurtem a oříšky, ke svačině si dejte místo čokoládového zákusku nějaký ten ovocný. Místo dvojitého latté s extra porcí cukru se proberte jen malým espressem nebo černým neslazeným čajem. Pořád vnímejte, co konzumujete.

Jídlo vyvažujte

Vždy je potřeba se zaměřit zejména na to, kde se vyskytují tuky a cukry a stravu pečlivě vyvažovat. Pokud máte k večeři smaženou rybu a salát, není například dobré „zaplácnout“ se ještě cukrovím.

To si nechte raději na dopolední hodiny, kdy tělo potřebuje nejvíce energie a kdy nejrychleji spaluje.

Hodně pijte

Samozřejmě není myšleno alkohol ani slazené limonády, ale čaje nebo vodu. To platí nejen o svátcích. Vaše tělo potřebuje pro své správné fungování pravidelný přísun tekutin. Naprosto v pořádku je kohoutková voda se snítkou máty a plátkem citronu, můžete sáhnout také po minerálních vodách.

Slazeným nealkoholickým nápojům se vyhýbejte jako čert kříži. Na svůj objem obsahují neuvěřitelné množství cukru.

Pohybem ku zdraví

V žádném případě o Vánocích nerezignujte na pohyb. Sportujte. To znamená nejen správně žvýkat a polykat. To totiž není úplně ten správný druh pohybu.

Ani nastupování a vystupování z auta se nepočítá. Vyražte raději na svižnou procházku zasněženou krajinou nebo se donuťte doma za zvuku vaší oblíbené hudby udělat pár cviků. Případně zajděte do plaveckého bazénu.

Budete se cítit podstatně lépe, než když celé svátky prosedíte u televize. Pokud budete jídlo prokládat nějakým tím sportem, nemusíte se Štědrého dne vůbec bát. Dodržujte i večerní zásadu. Nikdy nechoďte spát najedená.

Raději se před tím projděte, nebo si udělejte pár dřepů. Pokud nemáte chuť jít do mrazu, stačí si doma poklidit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama