Jaká vůně je ta vaše?

Obchody s parfémy nabízejí nepřeberné množství vůní. Stačí si jen vybrat.

Některé tóny v daném flakonku vám mohou vadit, jiné připadat těžké a u některých si například nedokážete představit, že by se daný parfém mohl stát vaším každodenním společníkem. Vybrat si tu správnou vůni je mnohdy těžší, než se zdá. Podle čeho vybírat a jak poznat, co k vám nejlépe půjde?

CO HLEDÁTE

Nejdříve si musíte říct, jakou hlavní složku vůně chcete. Někdo preferuje ovocné vůně, které jsou lehké, často voní po citrusech a jsou svěží. Jsou vhodné hlavně na léto. Jinému se líbí lehké květinové vůně, jež vám dodají ženskost. Jiný dává přednost sladkým vůním, které jsou většinou těžké, ale vydrží delší dobu.

JAK ZKOUŠET

V obchodě použijte speciální proužky na testování parfémů, nedávejte si parfém na oblečení nebo na tělo, nebudete pak vnímat ostatní vůně. Pokud se budete rozhodovat mezi dvěma vůněmi, použijte je na zápěstí. Teprve pak poznáte, jak vůně bude vonět na vás. Na papírku se často oproti použití na kůži liší. Pokud i přesto nebudete o vůni rozhodnutá, poproste o odstřik, vůni si pak můžete několik dní zkoušet a poznáte, zda se k vám skutečně hodí.

ROČNÍ OBDOBÍ

Ve výběru vůně dejte pozor i na to, v jakou roční dobu ho budete chtít používat. Na zimu se hodí spíše těžší parfémy, s výraznějšími vůněmi, na jaro a léto pak lehčí, svěží tóny.

PARFÉM, NEBO TOALETNÍ VODA?

Vůně dělíme podle intenzity. Tedy podle toho, kolik procent vonných složek v sobě mají. Toaletní voda je lehká, vydrží kratší dobu. Eau de parfum vydrží delší čas a je intenzivnější. Nejintenzivnější vůní, která vydrží nejdelší dobu, je parfém.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...