Jaké bylinky jsou pro psa prospěšné?

Bylinky jsou prospěšné nejen pro lidský organismus, ale i pro pejsky.

Pomáhají upravovat citlivé zažívání, zlepšovat povrchová zranění, posilují přirozenou obranyschopnost a celkově prospívají zdraví.

Také vás může zajímat ...

Bazalka

Je chutná, ale i velmi prospěšná, díky svým antioxidačním a antivirovým vlastnostem. Pokud budete psovi připravovat jídlo, tak nasekejte čerstvou bazalku a jídlo s ní posypte.

Třezalka

Má protizánětlivý a dezinfekční účinek. Podporuje regeneraci tkání, pomáhá hojit rány. Léčí poruchy trávení, pohmožděniny, regeneruje cévy, posiluje centrální nervový systém, má močopudný účinek.

Odvar z třezalky doporučuje veterinární medicína jako léčebný prostředek při chronických kolitidách a poruchách trávení.

Oregano

Pokud má pejsek střevní potíže, pak mu dejte do krmení trochu oregana. Pomáhá nejen na průjem, ale celkově zlepšuje zažívání. Obsahuje mnoho antioxidantů a flavonoidů. Jedná se o netoxickou bylinu využívanou při celé řadě zažívacích obtíží, od průjmu až po plynatost.

Petržel

Je zdrojem flavonoidů, antioxidantů a vitaminů. Bohatá je i na lykopen a karoteny. Psům se přidává do jídla jako přirozený osvěžovač dechu a také jako prostředek pro zklidnění žaludku.

Měsíček

Působí jako antioxidant, podporuje aktivaci přírodních látek, zlepšuje funkci buněk imunitního systému. Tinktura z měsíčku je vynikajícím prostředkem pro léčbu ekzémů a kožních zánětů.

Ostropestřec

Obsahuje účinnou složku sylimarin, který výrazně přispívá jaterní činnosti, regeneruje jaterní tkáň a má silně detoxikační účinky. Je maximálně vhodný při jaterních onemocněních nebo otravách, včetně těch potravinových.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...