Jako mladá nenáviděla Barbra Streisand své jméno!

„Jediné, co žena muži nepromine, je to, když jí opustí.“

Hollywoodská legenda Barbra Streisand (78) se narodila ve znamení Býka. Projevilo se to její tvrdohlavostí, s jakou šla od mládí za svojí kariérou.

Osud krutě zasáhl do života slavné zpěvačky a herečky Barbry Streisand (78) už v době, kdy jí byl pouhý rok a čtvrt. Tatínek měl epileptický záchvat a na jeho komplikace bohužel zemřel. Se svým starším bratrem tak byla Barbra vychovávaná matkou, která se znovu provdala.

Také vás může zajímat ...

Šťastné setkání

Nový matčin partner byl citový manipulátor, který se budoucí hollywoodské hvězdy vysmíval i kvůli jejímu vzhledu. Trpěla tak komplexy; ty se projevovaly plachostí a studem.

Nemohla se ani svěřit své matce. Ačkoliv už jako malá snila o tom, že bude herečkou, matka jí říkala, že s tím, jak vypadá, se nemůže nikdy prosadit.

Rozhodně nehodlala svoji dceru podporovat v jejích touhách finančně. Osud pak pro změnu ukázal svoji štědřejší tvář a přihrál ambiciózní mladé dívce do cesty setkání s jedním párem.

Došlo ke vzájemné dohodě, ona se bude starat o děti zmíněné dvojice a ta jí bude financovat studium na herecké škole. Podařilo se a Barbra školu opouštěla s vynikajícími výsledky.

Zamířila pak do New Yorku, kde se živila, jak se dalo. Bydlela se spolubydlícími v podnájmech, což se ukázalo být osudovým pro její soukromý život.

Jeden byt totiž obývala s dalším budoucím hercem Elliottem Gouldem (81), kterého si v roce 1963 vzala a měla s ním syna.

Bojí se publika!

První úspěchy nezaznamenala Barbra ve vytoužené oblasti herectví, ale jako zpěvačka. Zaujala v jedné talentové soutěži v nočním klubu, kde jí pak nabídli angažmá na několik týdnů.

Nejprve vystupovala ještě pod svým původním křestním jménem Barbara, které odmala nenáviděla. Velkou změnu ale nechtěla, tak prostě škrtla jedno z těch tří „a“, které jméno obsahovalo a stala se z ní Barbra, která dobyla svět.

V nočních klubech potkávala Barbra takzvané „dračí královny“, což jsou muži, kteří na pódiu vystupují převlečení za ženy. Právě jejich pozorováním se učila odbourávat svoji nejistotu u mikrofonu. Strach z toho, že předstoupí před živé publikum, jí ale zůstal až do pozdního věku.

Už ve dvaceti letech zaznamenala Barbra fenomenální úspěch. Podepsala smlouvu s prestižním vydavatelstvím Columbia Records a vydala tam první album.

To mizelo z prodejních pultů obrovskou rychlostí. Ještě před pár lety jí matka srážela sebevědomí, že na zábavní průmysl nemá. Nyní se stávala skutečnou hvězdou.

Nejprve mu zkritizovala účes!

S Elliotem Gouldem se Barbra rozvedla a čtvrt století potom zůstala neprovdanou ženou. Až po padesátce našla svého dalšího osudového muže.

S hercem Jamesem Brolinem (80), který už byl rozvedený dvakrát, se potkala na akci, na kterou se jí vůbec nechtělo. Jemu ostatně také ne. Později přiznal, že už držel v ruce mobil a chtěl svoji účast zrušit.

Neudělal to a nelitoval, i když první kontakt s Barbrou nebyl z nejšťastnějších. Zpěvačka mu zkritizovala účes. Neurazil se, naopak se mu její přístup líbil. Po dvaceti minutách prý věděl, že si jí jednou vezme.

Byla to naopak Barbra, kdo měl o vztahu pochybnosti a svolila k němu až po pár měsících. Pak už to byl jen rok do zásnub a na začátku léta 1998 se konala svatba.

Datum prvního července si zvolili úmyslně, protože přesně před dvěma roky se seznámili. Barbru inspiroval James i v její hudební tvorbě. Za rok po svatbě vyšlo její album s romantickými písničkami a každý věděl, že jsou právě o její lásce s Jamesem.

Ve druhém manželství je herečka a zpěvačka šťastná a nic si nedělá z článků na téma „rozvod“, které se občas o ní a Jamesovi vyskytnou. Dává naopak ráda a často veřejně najevo, že má svého muže ráda a i po tolika letech se s ním vodí za ruku jako čerstvě zamilovaná!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...