Jakub Prachař – Chyběl mu správný mužský vzor

Pochází ze známého hereckého rodu. Je to požehnání, nebo prokletí? Na to se musíte zeptat jeho.

Jeho rod má hluboké herecké kořeny, známým hercem byl jak dědeček Ilja Prachař (†81), hraje i otec David Prachař (61) a matka Dana Batulková (62). „Kuba si pamatuje i první miminkovskej kočár. To mě úplně šokovalo! Prý vzpomíná i na výhled ven,“ říká Dana. „Byl oranžovej, s okýnkem.

Také vás může zajímat ...

A výhled jakoby za mlhou, přes tu slídu, takovej pokroucenej,“ potvrzuje její slova dávno už dospělý syn. Vzpomíná si také, jak ho jako maličkého štípla včela, jak ho babička učila hrát zelenou louku a jak ho kousl pes.

Bohužel, rodiče si nevybíráme, a být potomkem dvou herců nemusí být pokaždé idyla. V Jakubově případě se o procházku růžovým sadem skutečně nejednalo. Pod pokličkou to doma sem tam dost vřelo, zejména v době, kdy dospíval.

A místo aby se jako většina pubescentů snažil s tímto svízelným údobím statečně vyrovnat a měl na to zasloužený klid, řešil jiné problémy.

Vzpomínka na peklo

Podle dobře informovaných kruhů žila Dana Batulková nějakou dobu s divadelním režisérem Jankem Uhrinem (64). „Žil jsem nějaký čas s Danou, to klidně přiznám,“ svěřil před časem novinářům sám Uhrin. Děti Jakuba a Marianu (26) tehdy dokonce vychovávala babička, tak byla rodinná krize hluboká. Šeptá se, že se jednalo o dva roky.

Jak se asi v té době Jakub cítil? Existuje teorie, že následný vztah jeho otce Davida Prachaře s Lindou Rybovou (44), s níž se později oženil, byl v neposlední řadě ráznou odpovědí na Daninu dlouho se vlekoucí nevěru. Nicméně jak tohle všechno přesně bylo, vědí jen hlavní protagonisté. Jisté je, že se to na psychice dětí Jakuba a Mariany nepěkně podepsalo.

Jakub se sotva mohl v dětství naučit spokojenému rodinnému životu, když zanedlouho po matčině klopýtnutí následovalo v roce 2000 klopýtnutí otcovo, k tomu navíc o Vánocích požár rodinného domu v pražských Kolodějích. Stalo se to tenkrát kvůli vadné elektroinstalaci.

Z domu zbyly jen obvodové zdi. Na likvidaci škod už zůstaly děti s matkou samy, protože táta David se zhlédl v krásných očích kolegyně Rybové. „Stála jsem v troskách, životních i skutečných, a říkala si, že už to horší být nemůže,“ vzpomíná na ono peklo Dana Batulková. A obě děti, Jakub i Mariana, se ve zmíněných troskách brodily spolu s matkou.

To člověka poznamená navždy.

Vztek na tátu

Dům se jakýmsi zázrakem podařilo Daně za obětavé pomoci dobrých kamarádů zrekonstruovat, manžel se už nikdy nevrátil. O Vánocích, na které rodina nikdy nezapomene, bylo Jakubovi sedmnáct. Vztekem na otce se přímo zalykal, zařekl se, že s ním jakživ nepromluví.

Složitých vztahů ve své rodině už měl zřejmě plné zuby, aniž měl tušení, že ho čeká další až příliš složitý vztah, a to jeho vlastní manželství. Vystudoval gymnázium a dva ročníky katedry alternativního a loutkového divadla na DAMU, odkud poté odešel.

V práci se mu dařilo odjakživa, je rozený herec. Výčet jeho filmových a hlavně seriálových rolí je sáhodlouhý, jmenujme za všechny alespoň filmy Milenci a vrazi, Sněženky a machři po 25 letech, Padesátka a Prázdniny v Provence, seriály Rodinná pouta, Vyprávěj, Ohnivý kuře, Tátové na tahu či Pouť.

Nerozumný tah

Asi se dalo čekat, že Jakub v dospělosti narazí na dívku, na kterou by správně neměl ani pomyslet, že ta dívka bude ze showbyznysu a že si ji i přes varování snad úplně každého vezme. Možná i natruc rodičům, kteří mu kdysi také leccos prováděli, aniž to mohl ovlivnit – a tak se snad i ze vzdoru oženil: Koukejte, mami a tati, jakou jsem si vybral nevěstu!

Bohužel potrestal hlavně sám sebe. Manželství s Agátou Hanychovou, provdanou Prachařovou (35), nebyl rozumný tah. Žít ve vzorné a spokojené rodině poklidným životem nedokázali ani jeden, ani druhý, protože to mimo jiné ani nikdy nezažili.

A proč by se o to vlastně snažili, když je dnes zvykem, že když se jedno manželství porouchá, tak se vyhodí a pořídí se nové?! Vzali se tajně zjara roku 2013 v Mariánských Lázních, zjara roku 2019 Jakub od manželky utekl. Mají spolu dceru Miu (2). Již před jejím narozením se spekulovalo, že jejím biologickým otcem by Jakub ani nemusel být.

Nezbývá než doufat, že je to skutečně on.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...