Jaký jste typ osobnosti

Už jste někdy slyšeli o enneagramu? Že ne? Jde o prastaré učení, které rozděluje lidi do devíti kategorií podle toho, jaký rys v jejich charakteru převažuje. Do jaké kategorie spadáte vy? To můžete jednoduše zjistit!

Slovo enneagram pochází z řeckého ennea, což znamená devět a grammos, což jsou body. Enneagram je dynamická typologie, popisující devět různých charakterů. Jeho hlavní myšlenka se opírá o zásadu, že každý člověk má nějaký hlavní, ústřední rys, který se podobá ose, kolem které se soustřeďuje celý život osobnosti.

Také vás může zajímat ...

Jaká je ta vaše?

To hned zjistíte!

Typ I: Perfekcionista a kritik

To, co vás jednoznačně charakterizuje, je odvaha, čestnost a spolehlivost. Kladete velké nároky jak na sebe, tak i na druhé a snažíte se co nejvíce přiblížit dokonalosti.

Práce je u vás vždy na prvním místě, proto nezřídka zastáváte vedoucí místo. Jste zásadoví a nesmlouvaví. Typické povolání: ředitel firmy, právník

Typ II: Pomocník a rádce

Vaší velkou předností je to, že se dokážete skvěle vcítit do druhých lidí.

Jste trpěliví, umíte naslouchat a být velkou oporou. Rozhodnete-li se někomu pomoci, děláte to nezištně. Lidé vám důvěřují a obracejí se na vás s prosbami. Někdy se může stát, že vás druzí využívají. Typické povolání: pečovatel, učitel

Typ III: Sportovec a vítěz

Od mala jste pravděpodobně byli vedeni k tomu uspět.

Proto se zaměřujete na výkon a důležité jsou pro vás výsledky vašeho konání. Nechybí vám energie a jste ochotni tvrdě pracovat, pokud jste za to řádně odměněni. Druhé často využíváte ke svému prospěchu. Typické povolání: manažer, podnikatel

Typ IV: Umělec a romantik

Neradi se někomu podřizujete, proto obvykle pracujete na volné noze a děláte si věci po svém.

Máte bohatý vnitřní život a velkou představivost. Jste citliví a můžete trpět přehnanými emocemi, které z vás občas nekontrolovatelně srší. Jste raději sami než v kolektivu. Typické povolání: herec, fotograf, umělec Typ V: Pozorovatel a objevitel Vůči svému okolí jste všímaví a dokážete naslouchat.

Získané informace si ale rádi analyzujete jen sami v sobě. Jste racionální, bystří a nevadí vám přemýšlet o samotě. Zajímají vás fakta a logické souvislosti. Na druhé můžete působit chladně, rezervovaně až arogantně. Typické povolání: analytik, IT specialista

Typ VI: Věštec a skeptik

Jestli vám něco skutečně jde, tak je to čtení lidí a situací. Už dopředu si děláte scénáře, jak která věc dopadne a počítáte i s tou nejhorší variantou, proto vás obvykle nic nepřekvapí.

Jste ostražití, podezřívaví, a než se do něčeho pustíte, desetkrát to raději promyslíte. Typické povolání: detektiv, bankovní úředník Typ VII: Požitkář a dobrodruh Svět vidíte přesně tak, jak ho chcete vidět.

Realita vás příliš nezajímá, protože je většinou jiná, než se vám hodí do krámu. Dokážete si užívat života, hodit věci za hlavu a jen se bavit. Jste většinou veselí, mezi přáteli oblíbení a nenecháte se omezovat konvencemi ani pravidly.

Typické povolání: cestovatel, dýdžej

Typ VIII: Vůdce a ochránce

Umíte zachovat klid a rozhodovat se pod tlakem, proto se hodíte pro vedení kolektivu, který na vás často spoléhá. Nechybí vám energie a autorita.

Když se rozčílíte, může z vás jít strach. Na jednu stranu se umíte zastat slabších, na druhou dokážete být i pěkně pomstychtiví. Typické povolání: politik, vedoucí pracovník

Typ IX: Zprostředkovatel a vyjednavač

Jen neradi se pouštíte do konfliktu s druhými.

Dáváte přednost komunikaci v klidu a z nepříjemných situací se snažíte elegantně vybruslit. Lidé vás mají rádi, protože dokážete uvolnit napjatou atmosféru. Pokud se vám něco nelíbí, vyřídíte si to mezi čtyřma očima.

Typické povolání: mediátor, poradce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...