Jana Šulcová: Proč hrála alkoholičku tak věrohodně?

Šest Českých lvů získal film Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského (36). Na úspěchu snímku má nezanedbatelný podíl známá herečka Jana Šulcová (69), která v něm hrála stárnoucí alkoholičku, zoufalou, manželem opuštěnou matku obou hlavních hrdinů.

Diváci, kteří už něco pamatují, si jistě vzpomněli na doby, kdy pohledná Jana Šulcová ztvárňovala krásné mladé ženy. Zahrát starou alkoholičku pro ni jistě nebylo jednoduché už proto, že jí to chtě nechtě muselo připomenout časy, v nichž jí alkohol ničil reálný život.

Pitím řešila svízelnou životní situaci, kdy ji po dvaceti letech opustil manžel a otec jejích dvou dcer, herec Oldřích Vízner (68). A protože bylo po sametové revoluci a psala se divoká devadesátá léta dvacátého století, herečka měla nouzi i o práci.

Alkohol kombinovala s léky. Byla ráda, že přežila. Ze závislosti ji vedle lékařů dostaly i dcery. V tom měla výhodu oproti filmové postavě, ta oporu v dětech nenašla, mladíci Kobra a Užovka měli dost problémů sami se sebou.

Také vás může zajímat ...

Šulcová konečně zažívá hezké životní období plné rolí. Nejnověji bude hrát v pokračování Doktora Martina. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...