Jana Švandová – Byla na dně, ale nevzdala to

Půvabná blondýnka Jana Švandová (71) pochází z Prahy, a i když působí jako rozená herečka, kupodivu herectví nebylo jejím dětským snem. Jako dívka milovala starý Egypt, pomáhala při vykopávkách na pardubickém slovanském pohřebišti a toužila po studiu archeologie. Shodou náhod se z ní však stala dramatická umělkyně.

Možná k tomu trochu přispěla i maminka, velká milovnice hudby, která Janu i její dvě sestry hudbu učila milovat.

Také vás může zajímat ...

Jana chodila na hodiny klavíru, ale jinak nic nenasvědčovalo tomu, že by se z ní jednou mohla stát hvězda divadelních prken.

Životní láska

Tatínek byl voják a díky jeho povolání se rodina dostala do Pardubic, kde Jana vystudovala gymnázium, a protože se nedostala na vysněnou školu, rýsovala mapy. Osud nechtěl, aby z Jany byla archeoložka, měl s blondýnkou jiné plány. Už na gymnáziu v Pardubicích si ji vyhlédla a oslovila Věra Galatíková (†69) s tím, že je Jana zajímavý typ.

A pomohla jí připravit se na zkoušky na Janáčkovu akademii múzických umění. Tudíž za to, že se Jana Švandová stala herečkou, může Věra Galatíková. Od útlého věku se kolem atraktivní dívky točili mladí muži. Za zmínku stojí, že se už na gymnáziu setkala s Jiřím Bartoškou (71), chodili spolu do třídy.

Po maturitě ho Jana spolu s Eliškou Balzerovou (68) přihlásily ke zkouškám na JAMU, připadalo jim, že by se při jeho vzhledu a s přihlédnutím k osobnímu kouzlu na takovou školu hodil. V ročníku studovali také Bolek Polívka (68) a Karel Heřmánek (71). Sešla se tu opravdu povedená parta! A Jana, ta se tehdy uměla zamilovat! Provdala se hned třikrát.

Poprvé za producenta Oldřicha Macha (73), druhým manželem byl plastický chirurg Hubert Topinka, kterému porodila syna Huberta (39). Životní lásku ovšem našla až v developerovi Pavlu Satorie (68). Svatba se konala v roce 1998, Janě bylo už jedenapadesát.

Naštěstí má výhodu, že vypadá daleko mladší, nemusela se obávat, že po padesátce už nebude půvabnou nevěstou.

Šťastná náhoda

Jana Švandová a Pavel Satorie se seznámili v restauraci. Švandová se vypravila s kamarádkou na večeři, kam dorazil kamarádčin přítel se svým známým. Všechno to byla úplná náhoda, samozřejmě šťastná. Sympatie byly vzájemné, ale než spolu herečka a podnikatel začali chodit, trvalo ještě dlouhou dobu. Švandová je známa svým revolučním názorem na nevěru.

Pokud prý byla nevěrná, hned se rozvedla a vzala si toho, s kým byla nevěrná. Když konečně našla toho pravého, nemá už potřebu se zamilovat do jiného. S manželem je spokojená a žádného dalšího nepotřebuje. Před několika lety se na trhu objevila kniha Nikdy to nesmíš vzdát, kde herečka odpovídá na zvídavé otázky autora. Název knihy je totiž Švandové životní krédo.

Několikrát v životě se ocitla na dně, a pokaždé si řekla: „Ne!

Nevzdáš to!“

Spokojený život

Manželé Jana Švandová a Pavel Satorie působí jako reklama na spokojený život. Jana vypadá na svůj věk úžasně, užívá si skvělých rolí, volné chvíle partneři vyplňují cestováním a večírky s přáteli. Relaxují, preferují zábavy, u kterých si člověk vyčistí hlavu. Nejvíce času ale věnují golfu, který milují. Za golfem také hodně cestují, jezdí na golfové dovolené.

On je tedy do tohoto sportu mnohem větší blázen než ona. Herečka není soutěživá, golf hraje, jen když se jí chce a pro zábavu, zatímco manžel musí vždycky soutěžit, jako by šlo o život. Na životní partnerku je pochopitelně velice pyšný, vždyť se mu povedlo oženit se s první českou herečkou, která se nechala fotografovat pro Playboy.

Tehdy jí bylo čtyřicet sedm let a chtěla všem dokázat, že i žena, které už padesátka klepe na dveře, může být krásná.

Bydlí v Titaniku

Vše nasvědčuje tomu, že hereččino třetí manželství už zůstane tím posledním. Sama Jana Švandová říká, že měnit manžela nehodlá, protože konečně našla chlapa, který není jen milencem, ale především kamarádem do nepohody. Bez jakýchkoli skandálů spolu ti dva žijí dodnes. Dokonce už se mohou pochlubit tím, že jsou prarodiči. Přesto Jana stále vypadá jako sexbomba.

Manželé spolu žijí v domku za Prahou, kterému říkají chata.Tuto nezvyklou a originální vilku si nechali postavit podle svých představ. Jana manželovi řekla, co by se jí líbilo, ale protože Satorie je developer, stavbu měl pochopitelně na starosti hlavně on.

Lidé domu přezdívají Titanic, neboť díky dlouhému tvaru v podobě kvádru působí jako opuštěná loď na moři.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...