Jandovou změnilo těžké životní období a smrt nejbližší

Herečce Zoře Jandové (60) by rozhodně nikdo nehádal už šest křížků, které dovršila na začátku září. A právě kulatiny ji dohnaly k rozhodnutí, aby se přestala stále ohlížet za minulostí a po nekonečných depresích, smutku a vzteku, jimiž si musela za poslední rok projít, se zase začala radovat ze života.

Šedesátinami totiž uzavřela jednu důležitou, ale smutnou kapitolu svého života. Známé herečce totiž nedávno zemřela nečekaně a rychle maminka Irena (†81). Ta onemocněla rakovinou, na niž lékaři přišli chvíli před její smrtí. Zora se tak o ni postarala poslední čtyři měsíce jejího života. Znamenalo to pro ni opustit rozjeté projekty a koníčky, které jí dělaly každý den radost.

Také vás může zajímat ...

„Pochopila jsem, proč dřív lidé chodili v černém třeba rok. Má to něco do sebe – z její smrti jsem byla i já dlouho paralyzovaná.

Člověk se dlouhé měsíce drží, a pak to na něj stejně dolehne,“ vzpomíná ještě v několika větách.

Trpí manželovi stále milenku?

Oporou jí byl samozřejmě manžel Zdenek Merta (67). Díky němu totiž mohla veškerou svou energii a čas věnovat právě mamince. Vždycky tomu ale tak nebylo. Před časem byl totiž její muž opakovaně spatřen ve společnosti s cizí ženou. „Jsme jen normální lidé a partnerské krize se ani nám nevyhýbají,“ nechala se tehdy slyšet Zora.

Vše se tehdy urovnalo, ale je otázkou, jestli by mu takové zálety tolerovala ještě dnes.

Jisté je, že se na sebe Zora podle svých slov dívá úplně jinak, než kým byla dřív, a v tom jí pomáhá a podporuje i její milované čínské bojové umění tai-či, kterému se zase může naplno věnovat.

Proč dala svým dcerám šest jmen?

Zora je všeobecně známá především jmény svých dvou dcer Viktorky Mercedes Theodory Hany Jany Zuzany (25) a Esther Anny Johany Margarety Barbory Pavlíny (15). Starší za takovou divočinu ale moc ráda nebyla. „Jen jednou byla na své jméno pyšná. Jela na seznamovací kurz s novou školou a tam vyhrála soutěž o nejzajímavější jméno. Tedy mi poprvé poděkovala,“ směje se herečka.

Jinak prý kvůli tomu plakala a ptala se, proč se nemůže jmenovat třeba Kačenka. Zora ale má jasno.

Dvanácti jmény tak nasytila svou fantazii a stačily jí k tomu jenom dvě dcerky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...