Jarní toulky Rakouskem

Tyrkysově modrá voda, duhové vodopády a tmavě zelené lesy. Vyražte na výlet kousek za hranice, protáhněte tělo a pokochejte se nádhernou přírodou. .

Také vás může zajímat ...

Kaprun

Schmittenhöhe

Kopec plný jezer Schmittenhöhe je vrchol nad Zell am See. Lanovka vás vyveze do nadmořské výšky 2000 m a pomůže vám zpřístupnit trasy, které by jinak byly pouze pro zdatné. Nejoblíbenější trasa je císařovny Sissi. Je opravdu nenáročná kolem vrcholu Schmitten a dlouhá pouze 2 km. Začíná u kaple Elizabeth a končí kafíčkem a dortem v Cafe Schmitten.

I tak poskytne nádherný výhled dolů na jezero Zeller a okolní pohoří – Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn, Vysoké Taury a travnaté Pintzgauské kopce. Také promenáda k hoře Sonnkogel nabízí krásné výhledy. Podél trasy vás uvítají různé atrakce – dřevěné figurky apod. Pinzgauský turistický chodník už vyžaduje více času, měří 25 km a vede ze Schmitten podél údolí Salzach na Oberpinzgau.

Trasa je hřebenovka, a můžete tak vystoupit na několik vrcholů.

Není nebezpečná, dobrá obuv ale bude nezbytná.

Korutany

Korutany jsou také oblíbeným místem pro trávení jarní dovolené. Najdete zde vysoké hory, třpytící se jezera, kam jen oko dohlédne krásnou přírodu a ničím nerušený klid. Na své si přijdou páry na romantické dovolené, skupinky přátel toužících po dobrodružství i rodiny s jakkoli starými dětmi. Pokud jste nadšenými cyklisty, určitě si nezapomeňte vzít kola.

Kolem krásných jezer totiž vede řada cyklistických tras, které vás provedou všemi krásami této alpské oblasti. Jedním z více než tisícovky jezer situovaných na území Korutan je jezero Wörthersee, obklopené krásnou přírodou i nádhernými hrady, zámky a kostely. Jezero se pyšní průzračně čistou vodou.

Bylo a je cílem vznešených šlechtických rodů, umělců pátrajících po inspiraci i všech milovníků krásné přírody a ničím nerušeného odpočinku.

Burgenland

Na kole za vínem do Burgenlandu, který leží na hranicích s Maďarskem. Je místem, které nebude nudit ani milovníky přírody, ani historických památek. Navíc se zde nachází řada lázeňských městeček, takže se jedná o ideální místo k relaxaci. Na své si ale přijdou i příznivci fyzických aktivit. Nejvýznamnějším městem této oblasti je Eisenstadt a nejzajímavější památkou zámek Esterházy.

Asi 20 km západně od města leží Neziderské jezero, které je největším rakouským jezerem. Burgenland láká zejména příznivce cykloturistiky, neboť nabízí 2500 km cyklostezek, které rozhodně stojí za to. A pokud budete mít turistiky a sportu za den dost, můžete ochutnat některé z místních vín.

Severozápadně od jezera se k nebi tyčí Litavské hory, jejichž svahy jsou vinicemi doslova posety.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...