Jarní výlet do Madridu

Hlavní město Španělska láká na zajímavé historické památky i světoznámé umělecké sbírky. A samozřejmě také na skvělé gurmánské zážitky. Těšit se můžete i na jednodenní výlety do několika blízkých turistických skvostů.

Katedrály i muzea

Také vás může zajímat ...

Oficiální sídlo krále Palacio Real de Madrid je využívám pouze pro reprezentační účely. Tato perla barokní architektury překvapí nejen velikostí, ale i přepychovou výzdobou. Nedaleká katedrála Almudena představuje směs neoklasicizmu, gotiky a novorománského slohu.

Je zajímavá hodnotnými vitrážemi, malbami a dvěma hlavními loděmi ve tvaru kříže. K dalším historickým místům patří Plaza Mayor, hlavní čtvercové náměstí z 16. století.

Nákupy a zábava na Gran Via

Tepnou města je ulice Gran Vía. centrum obchodu, turismu a zábavy. Pro velkou koncentraci divadel se ulici někdy říká madridská Broadway. Můžete si tu dát koktejl v jednom z Hemingwayových oblíbených barů Museo Chicote.

Součástí Gran Vía je i rozsáhlé náměstí Plaza de España s ohromnou bránou Puerta de Alcalá. V Madridu se začíná žít až kolem půlnoci, koná se řada festivalů, koncertů i vystoupení flamenca.

Na náměstí bývá živo

Na náměstí Plaza de la Villa naleznete starou radnici se šlechtickými paláci. Náměstí Puerta del Sol je místem, kde si lidé domlouvají sraz pod sochou Oso y madrono. Na náměstí je také plaketa označující nultý kilometr, střed Španělska.

Když jste v Madridu, určitě navštivte světoznámé muzeum Prado nebo Muzeum královny Sofie, které uchovává Picassovu „Guernicu.

Odpočinek v přírodě

Madrid je bohatý také na zelené plochy. Ideálním místem na procházky či projížďky loďkou je Parque del Retiro se sochami španělských králů a královen. Krásný výhled na město je z parku Casa de Campo.

V parku park Parque del Oeste můžete obdivovat egyptský chrám. V Madridu si rozhodně nenechte ujít ani a bleší trh, který se koná každou neděli dopoledne, nebo během svátků. Najdete ho ve čtvrti Lavapiés na ulici Ribera de Curtidores.

Vzhůru na El Escorial

Královský palác El escorial je rozsáhlý komplex, který sloužil jako palác, klášter, knihovna a mauzoleum. Je jedním z nejvýznamnějších královských paláců v Evropě. Nevynechejte návštěvu ani okolních upravených zahrad, ze kterých budete mít krásný výhled na palác.

Do Escorialu, který je vzdálený 45 km od Madridu dojedete z města autobusem (linka 661, 66) nebo vlakem z nádraží Atocha. Vstupenky do paláce je dobré předem zarezervovat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...