Jaroslava Hanušová: Zabil legendární Jaruš alkohol?

Zkolaboval jí organismus

Jaroslava Hanušová

Na televizní obrazovky se dostala JAROSLAVA HANUŠOVÁ (†66) v 80. letech minulého století díky JIŘÍMU LÁBUSOVI (67), který jí ve svém pořadu ušil roli doslova na míru.

Jaroslava Hanušová se narodila v Praze a divadlu se věnovala od dětství. Navštěvovala různé literárně-dramatické kroužky, ale herectví studovat nešla. Nastoupila na právnickou fakultu, kde vydržela tři roky, a poté se živila jako učitelka v mateřské školce. V 80.

Také vás může zajímat ...

letech ji angažoval Jiří Lábus do své estrády Možná přijde i kouzelník a Hanušová se tak coby Jaruš po boku OLDŘICHA KAISERA (61) a JIŘÍHO KORNA (76) zapsala do povědomí televizních diváků.

V té době také začala hostovat v pražském Činoherním klubu.

Větší role přišly později

Dobová obliba zábavného pořadu Možná přijde i kouzelník se odrazila i na vzrůstající popularitě Hanušové. Počátkem 90. let dostala i první filmové příležitosti ve slavné trilogii režiséra ZDEŇKA TROŠKY (63) Slunce, seno. „Točilo se s ní skvěle, byla pro každou legraci, vstřícná, skromná, nic jí nebylo zatěžko, jestliže to filmu prospělo,“ vzpomíná na ni dodnes Troška.

Zaujala také rolí sadistické vychovatelky Procházkové v dramatu Requiem pro panenku, do které ji obsadil režisér FILIP RENČ (51). V menších úlohách se také objevila v nepříliš zdařilých veselohrách.

Více příležitostí pak dostala v televizi, mimo jiné v seriálech svého bývalého manžela JAROSLAVA HANUŠE (66) – Život na zámku a Náměstíčko.

Díky filmu Slunce, seno, erotika se Jaruš podívala do Itálie.
Díky filmu Slunce, seno, erotika se Jaruš podívala do Itálie.

Poslední film, pak přišla nemoc

Před kamerou se Jaroslava naposledy objevila v roce 2011 ve filmu Bastardi TOMÁŠE MAGNUSKA (32). Herečka trpěla silnou cukrovkou, kvůli které přišla v říjnu 2013 o nohu. V prosinci uspořádali její kolegové a dobří kamarádi Jiří Lábus a PETR ČTVRTNÍČEK (52) v duchu jejich drsného humoru představení spojené s dražbou už nepotřebné levé boty herečky.

Výtěžek 130 000 korun posloužil na nákup invalidního vozíku.

Druhá amputace a celkový kolaps

Měsíc nato však museli lékaři herečce amputovat i druhou nohu. Podle některých kolegů měla Hanušová zálibu v popíjení alkoholu, který se podepsal na jejím zdraví. Na toto téma se také po její smrti rozhořel spor mezi její rodinou a JAROSLAVOU OBERMAIEROVOU (70), která veřejně prohlásila, že Jaruš zabilo pití. Navíc se do ní přes média pustila, že nebyla žádná herečka.

Rodina za to hvězdě seriálu Ulice hrozila soudem, spor ale nakonec vyšuměl do prázdna.

Jaroslava Hanušová zemřela loni v únoru, poté co jí celkově zkolaboval organismus.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...