Jason Priestley – je už potřetí ženatý

Představitel Brandona z televizního seriálu Beverly Hills 90210 seděl pět dní v base, aby dokázal, že není žádné ořezávátko.

Jason Priestley
Jason Priestley Shannen Doherthy

Také vás může zajímat ...

Kupodivu nepochází ze Spojených států, narodil se totiž v kanadském Vancouveru. Důvod, proč ho odjakživa lákalo herectví, je celkem jasný: zabývala se jím jeho matka. Ta se také postarala, aby se pohledný synek již od pěti let objevoval v televizních reklamách. Zákonitě se přidaly i menší role v seriálech.

Chlapce to bavilo, ale jen do doby, než dospěl do puberty. Když mu bylo třináct, rázně se vzepřel a vychutnával si revoltu. Rozhodl se, že už nebude tím roztomilým hošíkem z reklam a seriálů pro dětičky, ale drsným rebelem. Nechal si narůst vlasy, nosil vojenské maskáčové oblečení, hrál hokej.

V hloubi duše věděl, že to nebude nadlouho. Když odmaturoval, po herectví se mu už stýskalo tak, že se to nedalo vydržet. Chvíli ho studoval, pak odjel – kam jinam než do Kalifornie – čekat na svou velkou příležitost. Na rozdíl od bezpočtu jiných se doopravdy dočkal.

Po několika pro něj nepříliš zajímavých úlohách v televizních seriálech přišlo to pravé ořechové.

Tehdy zrovna čekali producenti připravovaného seriálu Beverly Hills 90210 na zázrak. Potřebovali představitele vzorného, ba až andělského mladíka Brandona Walshe, a stále žádného neměli, nikdo nezapadal do jejich představ. Pak se ten zázrak konečně stal. Tori Spelling (47), dcera hlavního producenta, přivedla ukázat kamaráda Jasona Priestleyho.

Tým zajásal. Tohle byl přesně on – ukázkový Brandon. Seriál vypráví o čítankové rodině, která se z provinčního města přistěhuje do Beverly Hills, prostředí, které je pro ně trochu moc okázalé. Pro Walshovy i pro jejich dvojčata Brandona a Brendu není jednoduché se sžít se zdejšími závratně bohatými rodinami, ale nic jiného jim nezbývá.

Dvojčata tu studují střední školu a zažívají první lásky, rozchody a další typická trápení dospívajících.

Deset let v seriálu

Brandon Walsh byl pro Jasona požehnáním i prokletím, jak už to tak zkrátka chodí. Natáčelo se deset let, od roku 1990 do roku 2000. Jason nepatřil k hvězdám, které by přidělávaly producentům starosti, na rozdíl od kolegyně Shannen Doherty (49), která představovala jeho sestru Brendu.

Jason na své roli velice lpěl, přál si, aby natáčení pokud možno nikdy neskončilo. Vypadá to, že je realista stojící oběma nohama pevně na zemi. Prohlásil například: „Bez diskuse: máte-li to štěstí, že hrajete v nějakém televizním hitu, neodcházejte z něj, dokud vás nenechají zabít.

Nikdy nevíte, jestli bude nějaké další příště.“ Faktem je, že pro televizní hvězdy Jasonova typu zpravidla žádné další příště nebývá. Zůstávají slavnými, pohádkově bohatými představiteli jediné role. Jak s touto skutečností naloží, zda skončí v blázinci, v příkopu anebo v luxusním sídle se spokojenou rodinou, je jen na nich.

Až příliš vzorný

„Nejsem jako Brandon,“ prohlašuje o sobě Jason Priestley. „Kdybych byl, musel bych se rozloučit se všemi neřestmi a zaměřit se jen na své světlé stránky. Ale v každém z nás je cosi z Brandona, to čisté, nezkažené a upřímné.“ Když v roce 1990 v seriálu začínal, měl spolubydlícího, mladého muže jménem Brad Pitt (56).

Ani jednoho, ani druhého svět ještě neznal. Jason se realizoval v televizi, Brad koketoval s filmovým plátnem. Občas to vypadalo, že Jason těžce nese pověst čítankového mladého muže, která ho kvůli roli všude provázela. Lezla mu na nervy, sem tam si proti ní trochu zabojoval, jako v roce 1998, kdy pod vlivem alkoholu naboural svým porsche do telefonní budky.

Policisté ho drželi pět dní ve vazbě a na rok mu odebrali řidičský průkaz, a tak mohl být herec konečně spokojený. O čtyři roky později to ale přehnal: narazil na automobilové závodní dráze do zdi v rychlosti 290 km/h a lékaři měli co dělat, aby mu zachránili život.

Na třetí pokus

Byl, jak také jinak, miláčkem žen. Nepočítal je, ale kdyby zveřejnil konkrétní číslo, také by tímto způsobem úspěšně vyvrátil nenáviděnou pověst hodného hocha. V seriálu měl letní románek s Tori Spelling a asi pět let chodil s Christine Elise (55), která si zahrála Emily. První manželství byla jen krátká, mladická nerozvážnost.

Podruhé se oženil s maskérkou „svého“ seriálu, v roce 1999 se rozvedli. Vyšlo to až napotřetí. Jeho Naomi Lowde (45) je rovněž maskérka, manželství trvá již patnáct let. Narodili se Ava Veronika (13) a Dashiell Orson (11). Herec už dávno nepije, coby dvojnásobný otec seká dobrotu, a tak opět nápadně připomíná amerického Mirka Dušína neboli Brandona Walshe.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama