Je láska vážně splynutí dvou duší?

Dvě těla a jedna duše?

Nejnovější vědecká studie vyvrátila odvěkou představu o lásce, která obývá dvě těla, ale má jen jednu duši. Vědci podrobili průzkumu různé páry. Ty se musely zamyslet, jestli svůj vztah vidí jako splynutí, či spíše jako cestu.

Také vás může zajímat ...

Výsledky studie ukázaly, že partneři, kteří o svém vztahu uvažují jako o dokonalém splynutí dvou duší, mají ve výsledku mnohem horší vztah než ti, kteří své partnerství vidí spíše jako náročnou cestu vývoje a práce.

Spřízněné duše a tvrdá dřina Partneři si měli vybavit největší konflikty a rozbroje, které spolu zažili. Zjistilo se, že páry, které byly přesvědčené, že jsou osudové spřízněné duše, při vzpomínce na konflikt, hodnotily svůj vztah jako méně spokojený, než při vstupu do experimentu.

Ti, kteří svůj vztah vnímali spíš pragmaticky, žádná změna nenastala. Když lidé věří, že jsou pro sebe stvořeni, je pro ně těžké pochopit, jak v jejich vztahu může vůbec docházet k nějakým dramatickým konfliktům.

On je ten pravý a dokonalý Při hádce tak často mají pocit, že je jejich vztah bytostně ohrožen a mnohdy se cítí jako ti, kteří jsou ohroženi a zpochybňováni. Co z toho vyplývá? Praktická rada! Uvažovat o vašem muži jako o tom jediném možném a tudíž pravém vám jen zkomplikuje život.

Pokaždé, když vás muž, o kterém jste přesvědčena, že vám ho seslalo samo nebe, naštve nebo něco provede, budete rozhozená mnohem víc. Zachovejte si nadhled. Podobné uvažování by vás zničilo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...