Je prstýnek záruka spokojenosti?

Také si často po drsných hádkách říkáte, proč vás napadlo žít s chlapem a ještě si ho vzít za manžela? A jestli by vám nebylo samotné líp?

Jsou páry bez prstýnků spolu méně šťastní, než ti, co se vzali? V jednom psychologickém průzkumu vědci zjišťovali, jak spokojení jsou lidé se svým životem, ať už je pro ně nejdůležitější rodina nebo cokoli jiného.

Také vás může zajímat ...

Zkoumali odpovědi letitých manželů a samotářů. Zjistili, že i když je soužití dvou lidí často náročné a lidé se musí naučit dělat kompromisy a přijímat chyby druhého, faktor štěstí a spokojenosti je u vdaných a ženatých lidí daleko vyšší.

Větší klid, ale osamění
Ukázalo se, že ženaté a vdané čeká vyrovnanější stárnutí než ty osamělé. Svůj život hodnotí pozitivněji, a to jak v současnosti, tak i zpětně. Ti, kteří dobrovolně, nebo shodou náhod, zůstali žít sami,

přiznali, že mají sice větší klid, s nikým se nemusejí dohadovat o tisíce drobností, ale přiznali, že pocit osamění je bolí víc. Existuje však i skupina párů, které spolu žijí, ale z osobních důvodů, se nikdy nevzali a žijí spolu celý život jen tak „na hromádce.“

Záruka spokojenosti
Jsou spolu druh a družka méně šťastní, než ti, co se vzali? Svatba není rozhodující. Jde o kvalitu soužití a schopnost vést rodinný život. Manželství dává ženě větší pocit bezpečí.

Když se rodina rozpadne, má žena nárok na část toho, co spolu s mužem vybudovali. Ale i v životě na hromádce spolu partneři žijí, vychovávají děti, pomáhají si. Ženy ale přiznávají, že jim v takovém vztahu schází jistota zabezpečení.

Takže až zas budete šílet z vašeho partnera, počítejte si v duchu do deseti a opakujte si, že ve dvou se to prostě lépe táhne!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...