Je vhodné chodit do sauny v létě?

Pokud se chcete celé léto cítit fit, rozhodně byste s příchodem hezkého počasí neměli saunu vynechávat. Díky teplotní zátěži v ní si totiž vaše tělo s horkem poradí mnohem lépe.

Podle studie zabývající se termoregulací těla stoupá ve finské sauně teplota pokožky až na 41 °C a právě taková teplotní zátěž funguje jako jakýsi nácvik na zvládání letních veder.

Také vás může zajímat ...

Dobrá i pro sportovce

Podle studie provedené na šesti běžcích dokážou už čtyři návštěvy sauny týdně po dobu 3 týdnů zvýšit dobu sportování do vyčerpání až o 32 % a nahoru stoupá také celkový výkon, což se při sportování v létě hodí. Pokud tedy rádi běháte nebo chodíte na túry, zajděte do sauny i v létě..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...