Jedeme na Lipno!

Oáza odpočinku, klidu a zábavy na pláži lipenské přehrady

Krásné ticho a klid. Jen kousek je to do rozlehlých lesů, kde se vyžijí houbaři či sběrači borůvek. Najdete zde cyklostezky, turistické trasy, lodičky i úžasné atrakce pro celou rodinu.

Pro všechny milovníky aktivní dovolené je Lipno skvělá volba. Je tu pořád co dělat – okolí budete brázdit na kole nebo vaše děti na in-line bruslích, skočíte do vody, projedete se na šlapadle nebo loďce, za památkami se rozjedete do Českého Krumlova a vynechat byste neměli procházku po Stezce korunami stromů.

Také vás může zajímat ...

Na její 40metrovou věž vás zavede dřevěná lávka, která se proplétá korunami stromů. Z nejvyššího patra je nádherný výhled na jezero i rakouské Alpy. Když se ubytujete někde na kopci, můžete k Lipnu dojet třeba na koloběžce.

Dole se pak skvěle zabavíte v Království lesa plném atrakcí od trampolín přes lanové centrum až po hmyzí hotel a stádo roztomilých živých koz.

Vodní radovánky

Celé široké okolí je protkané sítí cyklotras.

Pokud si nechcete vozit svou výbavu, kola, koloběžky, brusle, hole či dětské vozíky za kolo, půjčí vám vše v Lipno Centru. U přehrady vám zase půjčí šlapadla, plachetnice i motorové čluny, se kterými můžete vyrazit na romantickou nebo dobrodružnou plavbu po jezeře.

Další vodní radovánky si dosyta užijete i v Aquaworldu. Malí i velcí se zabaví při golfu na Fun spot Lipno, hřiště je zasazené do botanické zahrady. Pro všechny milovníky adrenalinových sportů, ale i rybích specialit a dobrého pití je určený areál Rybar.

V červenci tu pak zdarma funguje také letní kino.

Jachta je skvělá

Nejlepší útočiště nabízí přístav Marina Lipno. Je vybaven navigací pro noční vplutí, moderními aparmány k ubytování, půjčovnou sportovních potřeb, restauracemi i plážemi.

Můžete si zde pronajmout jachtu i s kapitánem. Rodinnou dovolenou na jachtě si můžete zpestřit řadou aktivit. Zkuste lanovou dráhu na vrchol Kramolína nebo jízdu na bobové dráze. Pokud se nechcete projíždět jachtou, půjčte si člun a vydejte se na Králičí ostrov plný živých králíků.

Opomenout byste neměli kouzelné městečko Frymburk se svými příjemnými restauracemi a pohádkovou procházkou kolem jezera.

Gurmánský zážitek

V restauraci Lanovka, kterou najdete přímo v centru všech lipenských aktivit u lanové dráhy Jezerní, se podávají originální kapří hranolky, kterými je známá restaurace Šupina a Šupinka v Třeboni.

Recept na ně je rodinným tajemstvím. Využít pro posezení lze i terasu u Sportbaru Hříbek.

TIP!

Jerezo Hévíz

Milujete jezera, ale je pro vás voda moc studená? Pouhých 10 km od Balatonu najdete přírodní unikát, maďarské jezero Hevíz. Je to největší termální jezero na světě, kde se můžete koupat celý rok! Více se o Hevízu dozvíte na: www.heviz.hu/cz

TIP

Ubytování s polopenzí ve 3hvězdičkovém hotelu na 4 dny získáte už od 3600 Kč .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...