Jednoho Davida vyměnila Jitka Schneiderová za druhého, ale ani s ním jí to nevyšlo!

Za svým anglickým přítelem létala do Londýna každé dva týdny!

Slávu si získala nejprve rolí v kultovním filmu Samotáři, později pak díky televizním seriálům a soutěži Star Dance. Jitka Schneiderová (45) si na jednotvárnost nemůže stěžovat, ani v práci, ani v soukromí.

Dětství prožila herečka Jitka Schneiderová (45) v rodném Znojmě. Byly to krásné časy, na které ráda vzpomíná.

Také vás může zajímat ...

„Všemu vládl pevný řád dnů a roků, dodržovaly se všechny tradice, rodiče chodili v pravidelnou hodinu z práce, já jsem v pravidelnou hodinu po škole vylítla kolem baráku do parku, a když jsem se vracela, už na mě volali, že jdu pozdě na večeři,“ popisovala tehdejší životní rytmus, tak odlišný od dnešního. Líbilo se jí, že existoval nějaký řád, protože dítěti to dává klid a jistotu.

„Někdo takový řád potřebuje do desíti let, někdo do patnácti, ale poskytnout ho dítěti, to je základ,“ konstatovala Jitka. Na základní škole měla skvělý kolektiv. Spolužáci hráli hokej a ona se díky nim naučila obstojně bruslit. „Bylo nám líto, že se musíme rozloučit.

Proběhly první lásky a na závěrečném večírku jsme si už ťukli vínem,“ uvedla.

Nechtěla zůstat ve vztahu jen kvůli dítěti.

Mezinárodní láska

K dalšímu studiu si Jitka zvolila střední pedagogickou školu. Nešlo ale o žádné splnění snu stát se učitelkou. „Trochu jsem přemýšlela o speciální pedagogice,“ přiznala. Místo toho pak ale uplatnila svůj pohybový a hudební talent a nastoupila na brněnskou JAMU. „I to herectví vyšlo náhodou, já jsem byla jako dítě taková všestranná, nevyhraněná,“ řekla v jednom rozhovoru.

„To byla všechno náhoda. Asi se projevily geny. Šla jsem na muzikál a říkala si, že to půjde. “ Ve třetím ročníku se Jitka zamilovala a chtěla být se svým přítelem, který byl z Prahy – proto přestoupila na pražskou DAMU. Po ukončení studia hrála Jitka ve známých pražských divadlech Rokoko a Ypsilonka. Prožila si také velkou mezinárodní lásku.

Jednalo se o anglického hudebního producenta Paula Epwortha (44). Potkali se spolu na jedné akci na Valašsku. Jitka tehdy prožívala velký životní zlom nejen v osobním životě, ale i v kariéře, protože dostala roli ve filmu Samotáři. Na Paula dodnes ráda vzpomíná: „To bylo úplně skvělé období mého života.

Každých čtrnáct dní jsme za sebou lítali, celý můj honorář za Samotáře padl za telefony a letenky. Ten vztah byl navíc pořád takový čerstvý, protože jsme se nevídali denně.“ Dnes je Paul velmi úspěšný a slavný, tenkrát na tom pracoval, takže návštěvy Jitky v Anglii se odehrávaly hlavně v nahrávacích studiích a klubech. Rozchod proběhl v dobrém a přirozeně.

„Paul chvíli přemýšlel, že by šel něco dělat sem, ale začala se mu rozjíždět kariéra v Londýně, a já jsem si neuměla představit, že bych se do toho nějak dokázala začlenit.

Byl to poměrně náročný život,“ vysvětlila herečka.

První a zatím jediný manžel David Švehlík.

Vzdal se kvůli ní celibátu!

Tím skutečně osudovým mužem se pro Jitku stal ale její herecký kolega David Švehlík (46). Jak už to mezi herci bývá, dali se dohromady při společné práci. Aktivita byla na straně Jitky, protože mezi oběma umělci vládla naprostá rozdílnost povah, jako oheň a voda. Ohněm byla právě Jitka, nezkrotná a energická mladá žena, zatímco David uzavřený a hloubavý mladý muž.

Neměl se vztahy žádné zkušenosti, takže pro Jitku nebyl problém ho svést – stala se dokonce jeho první sexuální partnerkou. Důvodem bylo hlavně to, že předtím chtěl být knězem a strávil dokonce nějaký čas v kněžském semináři. Dva roky po svatbě se páru narodila dcerka. Hlavně kvůli pracovnímu vytížení se ale manželství postupně začalo rozpadat.

Všechno se pak urychlilo, když si Jitka našla milence. Následoval rozvod. Dítě vztah nezachránilo a takhle by to bývala Jitka ani nechtěla.

„Vztahy, udržované kvůli dítěti, jsou falešné a ono to vycítí,“ konstatovala.

S tanečním partnerem ze Star Dance.

Dostal jí tím, že o ní moc nevěděl!

Největší obavy měla oblíbená herečka o to, jak bude rozchod rodičů snášet dcerka. Díky pochopení obou partnerů to ale nesla nejlépe, jak mohla. „Chtěli jsme zůstat ten trojúhelník máma, táta a dcera,“ uvedla Jitka. „Tenhle trojúhelník pořád jsme, i když my dva už nejsme partneři. Jsme pořád její rodiče a má nás oba celé.

Mluvila jsem s ní jako rovná s rovnou a o všem, samozřejmě přiměřeně jejímu věku, ale pravdivě.“ Ohledně dcery se s Davidem rozhodla na střídavé péči. Ta se jevila jako nejlepší řešení vzhledem k pracovní vytíženosti obou herců. Vyvolalo to nejprve dojem, že se o dcerku přetahují soudně. „Opak je pravdou,“ vyvracela fámy Jitka.

„Prostě všechny ty články o našich soudních přích kvůli péči o dceru jsou totální lež. Vždyť když přestane fungovat manželství, tak by to nemělo znamenat, že ztratíte schopnost společně pečovat o to nejcennější, co jste stvořili z lásky.“ Zdálo by se, že Jitka je zaměřená na Davidy, protože nástupcem manžela se po jejím boku stal další muž tohoto křestního jména.

Byl to David Císař (43), tentokrát nikdo z uměleckého prostředí, ale z oblasti byznysu – manažer firmy se sportovní módou. Také on byl nejprve zadaný, avšak svoji rodinu si kvůli Jitce rozbil. Jeden čas se dokonce spekulovalo o tom, že oba dva odletěli do ciziny, aby se tam tajně vzali.

Ani tento vztah ale dlouho nevydržel a herečka v tichosti vyměnila Davida tentokrát za Lukáše Pittera (38), o sedm let mladšího a o pořádných pár centimetrů vyššího designéra. Byla to pro ní zajímavá změna, protože Lukáš o ní vlastně nic nevěděl. „Vlastně mě tím trochu dostal,“ prozradila Jitka. „On se v mém oboru moc nevyzná, třeba naprosto nezná jména herců.

To je pro mě úplně jiný svět. Jsem za to vděčná. Můžu mít úplně normální vztah a normální život.

To považuji za štěstí.“

O svatbě s Davidem Císařem se jenom spekulovalo.

Soutěž odnesla bolestí zad!

Velkou pozornost na sebe Jitka upoutala před časem v populární televizní taneční soutěži Star Dance. V ní byla dlouho favoritkou, nakonec skončila jako druhá. Předtím, než nabídku přijala, radila se s bývalým manželem. „Varoval mě mě, že to bude hrozná dřina, a měl pravdu,“ uvedla. „A pak mi někdy po druhém kole napsal, abych šetřila síly, protože si myslí, že v soutěži budu hodně dlouho.

Prostě mi fandil. I když už nejsme manželé, tak si ho za spoustu věcí vážím.“ Pro Jitku byla Star Dance velkou výzvou, už proto, že nikdy nechodila do tanečních a vlastně ani pořádně neznala názvy tanců. K pohybu, hlavně ke sportu, ale měla od malička blízko. Při výběru hudby měla herečka jedinou prosbu – aby cítila píseň jako příběh.

Hned po prvním tréninku poznala, že to bude hodně fyzicky náročné. „Dělala jsem pohyby, které moje tělo dlouho nedělalo,“ přiznala. „A odnesla jsem to bolestí zad.“ O svém dalším životě má Jitka jasno. „Jak stárnu, cítím se čím dál líp. Sama jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Mám za sebou půlku života a čeká mě výborná druhá půlka,“ prohlásila.

Je ráda, že se nedostala do fáze „přeslazené čtyřicetileté Barbie“. Důležité je vědět, proč ráno člověk vstane, proč ho něco baví a něco ne, proč se zrovna obklopuje určitými lidmi.

A tohle Jitka se svými životními zkušenostmi už ví!

Vydrží jí to s Lukášem?

Ženské city umí ve vztahu popohnat situaci!

Jak je to pro Jitku s mužskou a ženskou rolí v rodině? Herečka považuje za důležité, aby ženy měly ve vztahu více prostoru. „Upřímný cit a ženská pokora dokážou rychle zahojit pomyslné rány,“ prohlásila. „Ten náš ženský výbuch kolikrát popožene situaci. Než muž někdy promyslí, jak s něčím naložit, ženy už to mají hotové. Vnitřně silný muž je za to rád a všichni se pohnou dál.

Vnitřně slabý muž má potřebu do toho vstoupit a zvrátit to po svém, bez ohledu na výsledek.“

Popularitu jí přinesli Samotáři.

Tančila v Lucerně na podporu osvojených dětí!

Jitka se angažuje i v oblasti charity, uspořádala například velkou akci v pražské Lucerně na podporu pěstounských rodin. „Jsem mámou a vím, že když se dítě narodí, potřebuje objímat, objímat a zase objímat. A to mu v kojeneckém ústavu dopřejí jen občas,“ prohlásila. Na zmíněné akci, kterou připravovala tři čtvrtě roku, se vybralo přes dva miliony korun.

Za ně se koupily konkrétní věci konkrétním rodinám, mimo jiné 105 rovnátek, 27 dětských pokojíčků nebo deset kompenzačních pomůcek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...