Jednomu hudebníkovi Andrea Čunderlíková srdce zlomila, druhého si vzala!

Kvůli postavě Iny se na ní spousta divaček upřímně zlobila!

Na herečku Andreu Čunderlíkovou (65) dodnes lidé rádi vzpomínají, přestože již dlouhá léta dělá úplně jinou práci. Nezapomenutelná je především sestra Ina ze seriálu Nemocnice na kraji města.

O tatínka přišla Andrea strašně moc brzy, už v šesti letech. Vyrůstala tak s maminkou a dvěma sourozenci. Temperamentní a pohledná dívka neušla pozornosti filmařů, kteří v polovině 60. let vybírali mezi dívkami na pražském Žižkově neokoukané tváře. Andrea dostala roli ve filmu Vysoká zeď. Před kamerou byla jako doma a proto nebylo divu, že se o ní na Barrandově zajímali dál.

Mělo to i své nepříjemné stránky. Ono už obecně se hezkým dívkám závidí, natož když jsou ještě úspěšné.

Pro Andreu bylo velkým zklamáním, jak se k ní začaly chovat spolužačky, když se její tvář stala známou a vyhledávanou.

Také vás může zajímat ...
Herectví se později úplně vzdala!
Herectví se později úplně vzdala!

Hvězdou se stala i bez DAMU!

Dalo by se čekat, že talentovaná slečna, která se prosadila v dětských rolích, zamíří ze základní školy na konzervatoř. To ale nebyl případ Andrey. Řídila se i radou maminky, která neviděla v herectví budoucnost. Šla proto studovat na střední ekonomickou školu. Poté, co úspěšně odmaturovala, se přece jen pokusila získat na svůj „úspěch“ papír, tedy vystudovat DAMU.

Asi se už nedozvíme, kdo rozhodoval o jejím přijetí, ale rozhodně se nejednalo o moc velké profesionály, když Andreu odmítli kvůli „nedostatku talentu“. Filmoví i televizní tvůrci o ní ale samozřejmě dávno věděli a žádnou školu po atraktivní brunetce nepožadovali. Tu nejslavnější roli ale měl hrát původně někdo jiný.

Seriál Nemocnice na kraji města se v druhé polovině 70.let stal fenoménem, který poutá diváky k obrazovkám dodnes. Andrea byla obsazena do role tiché zdravotní sestry Iny, která má poměr se ženatým doktorem Blažejem. Po boku Josefa Abrháma (77) se původně měla objevit jeho skutečná životní partnerka Libuše Šafránková (64), ale ta musela dát přednost povinnostem budoucí maminky.

Role Iny Galuškové (Ina byla zkratka křestního jména Jiřina) se přitom rázné a upovídané herečce se slovenskými kořeny nehrála snadno!

S Pavlem Bobkem se po roce rozešla.
S Pavlem Bobkem se po roce rozešla.

Musela se do tiché hrdinky hodně nutit!

Poté, co si poprvé přečetla scénář, Andrea nejprve roli odmítla. Prostě jí neseděla a nevěřila, že by jí dokázala zahrát dobře. Navíc měla v tu dobu se svým manželem vyjednaný kurz angličtiny v zahraničí. Do postavy Iny se musela dlouho a pracně vžívat. „Ze začátku, protože jsem temperamentní a někdy raději mluvím, než myslím, tak se mi dařilo jen těžko ji chápat,“ uvedla.

„Nejsem tichá mrkací panenka, ale spíš hysterka. Nejsem plachá, nerozhodná a už vůbec ne nemluvná.“Zahrála jí ale hodně dobře, jak se dá soudit podle reakcí diváků, hlavně ze strany žen. Do Československé televize chodily pobouřené dopisy kvůli chování její seriálové postavy. Dočkala se nadávek dokonce i na veřejnosti, třeba když šla s manželem nakoupit.

Lidé zkrátka brali seriály až moc vážně, ostatně na tom se dodnes nic nezměnilo. K postavě Iny se vrátila ještě v roce 2003 v pokračování nazvaném Nemocnice na kraji města po dvaceti letech. To byla ale už jen výjimka, jinak se herectví vzdala – prohlásila, že měla obrovské štěstí, když na něm nebyla závislá.

Místo toho začala po roce 1989 pracovat jako úřednice v česko-německé firmě.

Životní partner Ladislav Klein.
Životní partner Ladislav Klein.

Přišla mu dát poslední sbohem!

Předtím, než se vdala, chodila Andrea se zpěvákem Pavlem Bobkem (+76). Byla to opravdu velká láska a na překážku nebyl ani patnáctiletý věkový rozdíl. Vztah trval rok, potom Andrea Pavla opustila a zanechala ho se zlomeným srdcem. „Pavel byl moje první láska. Velice jsme se milovali,“ uvedla před čtyřmi lety, kdy zpěvák zemřel a ona prolévala slzy na jeho pohřbu.

Hudebníkem byl i další osudový muž jejího života, kterého si nakonec vzala: kytarista legendární skupiny Olympic Ladislav Klein (72).

Dnes už je někdejší seriálová hvězda spokojenou babičkou a rozmazluje dvě vnučky!

Herecký talent dcera nezdědila, temperament ano!

Ačkoliv oba rodiče Sandry Kleinové (39) měli umělecké sklony – maminka Andrea herečka, tatínek Ladislav hudebník – ona v životě zamířila úplně jiným směrem. Už odmala se věnovala tenisu a také to někam dotáhla, byla v tomto sportu naší ženskou jedničkou. Jednou se prý sice také zúčastnila kamerových zkoušek, ale pak prohlásila, že nikomu šaška dělat nebude.

Temperament prý Sandra zdědila po své matce, na tenisových kurtech dávala emoce hodně najevo a často padlo i nějaké to drsnější slovo!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...