Jednu z delších lásek Karla Gotta ukončilo skandální interview!

Všechny lásky Karla Gotta Díl sedmý: Ilona Hermová, Taťána Smutná

V devadesátých letech prožil Karel Gott (+80) dva kratší vztahy, které se od těch ostatních tak trochu lišily. Ilona Hermová (60) byla na rozdíl od jiných milenek zralou ženou. A Taťána Smutná (56) se stala důkazem, že mezi mužem a ženou může být i důvěrné milostné přátelství.

Ještě v době, kdy Karel Gott chodil s Manuelou Pechovou (46), která mu pak nečekaně dala kopačky, poznal Ilonu Hermovou (60). Bylo jí tehdy už přes čtyřicet let, měla v sobě ale něco, čím Zlatého slavíka upoutala. Nesetkali se náhodně, Ilona pracovala v agentuře GoJa, kterou zpěvák vlastnil společně s Františkem Janečkem (75).

Také vás může zajímat ...

Co se dělo za zdmi vily

Jejich vztah začal tím, že Karel pozval Ilonu na párty v hotelu Ambassador na Václavském náměstí. Akce se konala po jednom z jeho koncertů. Zdánlivě plachá a bezbranná žena Mistra hodně zajímala, jenže měl před sebou pracovní cestu do Německa. Slíbil Iloně, že se jí po návratu ozve. To také udělal a dokonce si jí odvezl do své vily na Bertramce. Tam se ovšem dočkal něčeho, na co nebyl zvyklý.

Ilona odmítla milostné hrátky, které z takového pozvání logicky vyplývaly. „Aby mě dostal hned napoprvé, to se mi nechtělo,“ uvedla. Dobýt její tělo se Karlu Gottovi nepodařilo ani na druhý pokus. Tím sice znásobila jeho touhu, ale také pokoušela jeho netrpělivost. „Když jsem při prvních dvou schůzkách odolala, byl netrpělivý, nevrlý. Víš, co by za to jiná dala, říkal mi.

Dělá mu dobře, když je dobýván on,“ popisovala později, když vzpomínala na všechno, co s legendárním zpěvákem prožila. Byla v tomhle směru velmi otevřená. Veřejnost se tak dozvěděla, že k milování pouštěl Karel jako kulisu ostré lechtivé snímky nebo že po vile chodil nahý. Po vášnivých hrátkách si pak prý dal skleničku a ještě si povídal, ale zanedlouho zmizel ve své pracovně.

Snídaně pak probíhala tak, že ji Karel připravoval osobně. Nebyla to žádná rychlovka, bral vše jako rituál, na kterém si dával záležet.

Dokázal prý uvařit výbornou kávu, které on sám vypil tři až čtyři šálky.

Urazil se kvůli jejím slovům?

Díky otevřenosti Ilony se svět dozvěděl například i to, jak je zpěvák k ženám něžný a pozorný a jak moc mu záleží, aby se partnerce milování líbilo. Prozradila i jeho vztah k ňadrům – příliš velké vnady mu prý nic neříkaly. Ve společnosti se mu ale líbilo, pokud se na „přednosti“ jeho doprovodu muži dívali.

Ilona to měla na rozdíl od ostatních Karlových lásek jednodušší v tom, že z její strany se nejednalo o hluboké city ani o bezmezný obdiv. Takový nezávazný, ale oboustranně příjemný vztah by možná trval delší dobu, než necelý rok, po kterém vše skončilo. Za všechno mohla přílišná výřečnost Ilony. Poskytla totiž novinářům rozhovor, ve kterém toho řekla víc, než měla.

Jednak konstatovala, že by se nebránila miminku, jehož otcem by byl právě Karel. Doslova prohlásila, že „její biologické hodiny ještě nedotikaly“. Nejspíš si neuvědomila, že Mistr se stále ještě nehodlal usadit, a pokud ano, tak ne po takovém prohlášení.

Ještě více se ho mohla dotknout následující Ilonina věta: „Ani jsem nešílela při jeho písničkách tak, abych jako nějaká fanynka musela skákat z okna.“ Karel nikdy nebyl přehnaně ješitný, ale taková slova se ho opravdu dotkla. Nebylo divu, že se po tomto interview s Ilonou rozešel.

Nepomlouval ji, nevolil rázná slova, uvedl pouze: „Byla příliš iniciativní v osobní prezentaci, což nemám zapotřebí.“

Věděla, že se něco stane!

Vztah s Marikou Sörösovou (44), který následoval, patřil k těm mediálně známějším a dost dramatickým, proto mu budeme věnovat celý příští díl. Po něm přišla poslední láska před setkání s Ivanou Macháčkovou (43) a cestou do manželství. Tou láskou nebo spíše milostným přátelstvím, byl vztah s Taťánou Smutnou (56).

V době, kdy se do sebe se Zlatým slavíkem zakoukali, byla Taťána ještě vdaná, nicméně její manželství už směřovalo k rozvodu. V březnu roku 1999 koncertoval Karel Gott v Německu, mimo jiné v hotelu Hilton v Düsseldorfu. Taťána tento koncert navštívila a věděla, že se něco stane. Měla z toho sice strach, přesto Karla oslovila, když kráčel do šatny. Zaujala ho.

Vznikl jeden z nejklidnějších Mistrových vztahů. Taťána zpěváka plně tolerovala a nežárlila.

On jí dokázal podržet v těžkých chvílích, když se hroutila ze smrti své maminky.

Věnovala mu obraz

Vztah s Taťánou zpěvák před médii utajoval. Jeho přítelkyně za ním jezdila do Prahy, ale novináři se to skoro nikdy nedozvěděli. Oficiálně svůj vztah Karel a Taťána potvrdili až na oslavě pětapadesátin Františka Janečka. Pro mnoho lidí to byl šok, včetně příbuzných Taťány, kteří vůbec nic netušili.

Na rozdíl od Ilony neprozrazovala poslední Mistrova milenka žádné intimní detaily z jejich života. Měla tehdy i dost starostí se svým vlastním rozvodem a respektovala, že Karel potřebuje svůj klid. Kromě intimního přátelství spojovala Taťánu a Karla také láska k umění. Ona sama rovněž malovala a v roce 1999, kdy spolu chodili, se dokonce pokusila zvěčnit jeho portrét.

Obraz mu darovala, ale nesetkala se s úplně kladnou odezvou. Karel byl určitě lepším znalcem a jistě i talentovanějším malířem, takže si pak tento portrét sám přemaloval. Taťány se to ale nijak nedotklo, necítila se uražená. Později, když se jí ptali, jak na Karla vzpomíná, prohlásila: „S úctou a láskou. Je to mimořádný člověk.

Naučil mě pít pivo a víno, do té doby jsem se ho ani nedotkla. Jsem mu moc vděčná za všechno, co pro mě udělal.“ O tom, jak bylo jejich myšlení podobné a jak moc si rozuměli, svědčila i zajímavá shoda okolností před několika lety. Ve stejné době, kdy se Karel Gott rozhodl vybudovat si útočiště mimo Prahu v Českosaském Švýcarsku, nechala se Taťána zvěčnit v přírodě v rakouském Kitzbühelu.

Jako by ti dva zůstali nějak vnitřně propojeni, i když se jejich cesty kdysi rozdělily – prý po nějakém nedorozumění, které nebylo nikdy objasněno.

I po letech se zajímala, jak na tom Karel je!

V době, kdy Karel Gott bojoval s nevyléčitelnou nemocí, Taťána Smutná se velmi zajímala o jeho stav. Pravidelně sledovala na internetu všechny zprávy. Když viděla, jak přijel nemocný na předávání Českého slavíka, dojalo ji to tak, že se u počítače rozplakala. Věřila do poslední chvíle, že Karel svůj těžký boj zvládne. „Má kolem sebe strašně moc lidí, kteří mu drží palce,“ řekla tehdy.

„Cítím to i v Mnichově.

Takový příval energie už něco znamená!“ Po jeho smrti určitě prolila potoky slz!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...