Jeho srdce bije pořád jen pro manželku!

Charismatický JIŘÍ BARTOŠKA (73) byl už do počátku své kariéry idolem mnoha žen. Ty o něm ale snily marně. Herec je totiž už 44 let šťastně ženatý s půvabnou ANDREOU (67).

Nestárnoucí Jiří Bartoška (73) je známý tím, že věří na štěstí a na náhody, protože ty podle něho zkrátka existují. Bartoška nejspíš ví, o čem mluví. Vždyť právě štěstí mu přivedlo do cesty báječnou manželku.

Také vás může zajímat ...

Skvělý herec ani po sedmdesátce neztratil nic ze své typické nedbalé elegance, obrovského kouzla osobnosti a přitažlivosti pro něžné pohlaví.

Vždy měl slabost pro něžné pohlaví

Určitě za to může jeho nesporné herecké nadání a uhrančivý pohled. Jiří Bartoška je zkrátka výjimečný zjev, bez kterého by český film nebyl tím, čím dnes je.

I proto je trošku smutné, že toho o jeho soukromí víme tak žalostně málo. Snad jen to, co na sebe on sám prozradí. Bartoška například už kdysi vyprávěl, že měl odjakživa slabost pro hezké ženy a dívky. Toto okouzlení bylo naštěstí vzájemné, pochvaloval si.

Rozhodl za něj někdo jiný

Právě jedna z nich, jeho dávná spolužačka z pardubického gymnázia Jana Švandová (72), pak přivedla Jiřího k herectví. Ta se totiž už v prvním ročníku na brněnské JAMU seznámila s půvabnou Eliškou Balzerovou (71).

Obě dívky si tehdy říkaly, že ten hezký kluk by se hodil do filmu. Zatímco byl Bartoška na vojně, přihlásily ho na JAMU, kterou pak v roce 1972 zdárně dokončil. Už od počátku kariéry měl Jiří štěstí na role dobyvatelů ženských srdcí.

Ať už se jednalo o krimi příběh Noc klavíristy, psychologický snímek Sluníčko na houpačce či historický film Oldřich a Božena. Pohledný Bartoška hrál zkrátka muže, po kterých ženy touží.

Ze všech žen má nejraději tu svoji

Jak se ale později ukázalo, Jiří o nějaký zvlášť bouřlivý milostný život nikdy nestál. Když se ho zeptáte, jaké ženy má rád, tak vám odpoví, že přece tu svoji. Ať už proto, že s ním prošla většinu jeho života, nebo proto, že při něm oddaně stála v těžkých chvílích.

Andrea Bartošková (67), kterou si vzal v roce 1976, navíc vždy dokázala jemu i jejich dvěma dětem, dceři Kateřině (43) a synovi Jankovi (34), vytvořit klidné a pohodové rodinné zázemí.

A to i přesto, že má sama velmi náročné povolání. Okouzlující a noblesní Andrea totiž pracuje jako archeoložka.

Další jackpot už nemůže trefit

Jak je už na první pohled vidět, ti dva jsou do sebe stále zamilovaní. Manželé Bartoškovi se k sobě i po tolika letech totiž chovají velmi pozorně a něžně se vodí za ruce. Jí to navíc pořád moc sluší a on je zkrátka charismatický muž.

A i po tolika letech má oči stále jenom pro ni. „Já tvrdím, že jsem Andreu vyhrál ve sportce, a proto už další jackpoty nemůžu trefit,“ říká Bartoška. Protože si také moc dobře uvědomuje, že pěstovat a hýčkat partnerský vztah není vůbec jednoduché, stále se o to neúnavně snaží.

Někdy to dokonce vypadá, že je Bartoška na Andree přímo závislý. Když jeho žena tráví léto na vykopávkách, on si stýská: „Proboha, ať už se konečně vrátí domů.“ To je ale patrně to jediné, co nám herec o svém manželce poví, a nejinak je na tom i Andrea.

Základem je tolerance a vzájemná úcta

Pokud někdo přece jen přiměje „Barťáka“, jak mu přátelé říkají, k hovoru, tak se dozví, že základem jejich spokojeného manželství je především tolerance a vzájemná úcta. Když totiž krása pomine, je důležité, aby ve vztahu ještě něco zůstalo.

Oni dva si tak neustále váží jeden druhého. Nejhezčí pak na jejich vztahu je, že spolu umějí stárnout. I když, ono to s tím stárnutím zatím nebude tak hrozné.

Vždyť Jiří Bartoška stále udivuje fanoušky a především fanynky svým obrovským kouzlem osobnosti a jeho manželka Andrea je díky svému půvabu a hlavně eleganci dávána za vzor mnohem mladším ženám.

Stále také patří k nejlépe oblékaným českým celebritám a jejímu stylu nemohou nic vytknout ani ti nejpřísnější módní kritici.

Muži jí padají k nohám

A to, že je jeho žena pořád v kurzu, se naplno ukázalo loni po zahajovacím večírku karlovarského filmového festivalu. Když Andreu začaly v těsných střevíčcích bolet nohy a potřebovala si je zout, okamžitě k ní přispěchal muž v bílé košili.

Poklekl k ní a začal jí pomáhat z nepohodlných bot. Pomocnou ruku tenkrát neváhala podat i mladá herečka Jenovéfa Boková (28). I z toho je dobře vidět, jakému respektu se Andrea na festivalu, v jehož čele stojí Bartoška už dlouhých šestadvacet let, těší.

Nutno přiznat, že právě díky němu a jeho týmu se z festivalu stala mezinárodně vyhledávaná kulturní událost.

Láska na celý život

Jediné, co by se snad dalo Jiřímu vytknout, je jeho věčné kouření. On sám ale tvrdí, že se kouřit naučil už jako kluk u babičky a že to byla vášeň „na první dobrou“.

Zpočátku šlo sice tak trochu o frajeřinu, později se z toho stala láska na celý život. S jeho závislostí na nikotinu nehnulo ani zdražení cigaret, ani jeho vážné zdravotní potíže.

Bartoškovi totiž lékaři v listopadu 2014 diagnostikovali zhoubné onemocnění, které postihlo mízní uzliny v mezihrudí. Následná cesta k uzdravení byla pro Jiřího trnitá. Musel podstoupit sérii chemoterapií, a dokonce přišel i o vlasy.

Nezničitelný Barťák se s tím vyrovnal po svém. Nesnažil se to nijak skrývat a na veřejnosti chodil bez čepice.

Nic by mu neodepřela

Snad právě proto, že herec zvolil tento statečný přístup, dokázal nad svou nemocí zvítězit. A to přitom ani nepřestal kouřit. Ovšem i na to má Bartoška pohotový argument. „Mně bylo lékaři doporučeno, abych omezil kouření. Ne abych přestal kouřit,“ tvrdil.

A jak to tak vypadá, jeho milované ženě zřejmě ani tento nešvar nevadí. Své lásce by očividně dovolila cokoli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...