Jejich legendární scénky diváci znají nazpaměť

Je to už téměř čtyřicet let, co spatřil světlo světa pořad Možná přijde i kouzelník. V něm doslova excelovali Jiří Lábus (70) a Oldřich Kaiser (65), dva dávní kamarádi ze studentských let.

Možná přijde i kouzelník a Ruská ruleta, to jsou patrně nejznámější pořady, v kterých se objevila známá dvojice Jiří Lábus (70) a Oldřich Kaiser (65). Ti dva se poznali už na Divadelní fakultě v Praze a i když chodili každý do jiného ročníku, rozuměli si dokonale. Měli podobný smysl pro humor a dokonce se kdysi zamilovali do stejné dívky.

Také vás může zajímat ...

Do pořadu přivedl svého kamaráda

My už dnes víme, že souboj o srdce tehdy velice krásné adeptky herectví Nadi Konvalinkové (69) vyhrál právě Oldřich Kaiser. Přátelství obou mužů tím ale neutrpělo, právě naopak. Když televizní tvůrci chystali natáčení pořadu Možná přijde i kouzelník, měl se před kamerami objevit pouze Kaiser spolu s populárním zpěvákem Jiřím Kornem (71).

Oldřich se ale už během příprav zmínil, že má báječného kamaráda, který by se jim mohl hodit. Když to zopakoval poněkolikáté, tak mu řekli řekl, ať si toho kamaráda tedy přivede. Tak se stalo, že Jiří Lábus napevno zakotvil v zábavném pořadu, jehož reprízy dokáží i dnes k televizním obrazovkám připoutat spoustu nadšených diváků.

Diváci doslova plakali smíchy

A když Lábus ještě do Kouzelníka přivedl svou dávnou kamarádku Jaroslavu Hanušovou (†66), zrodila se parta, která dokázala rozesmát celý národ. Těžký týden referenta, Žák, Hodina dějepisu, videoklip

A ty se ptáš, co já?, to jsou scénky, u kterých diváci doslova plakali smíchy, a které dodnes znají zpaměti. Je skvělé, že se spolupráce Kaisera s Lábusem neomezila jen na televizní obrazovky. Už od roku 1991 běží v rozhlase seriál Tlučhořovic rodinka, který je založen na mistrovské improvizaci obou zmíněných herců.

Pořád se báječně doplňují

I proto je s podivem, že si Kaiser s Lábusem po tolika letech ještě nelezou na nervy. Ti dva se prý nemusí vidět i několik týdnů, a když se pak znovu setkají, tak pokračují v rozhovoru tam, kde před nedávnem skončili. Jiří byl navíc Oldřichovi oporou, když sváděl boj s alkoholem, a fandil mu, když se po léčení znovu vrátil do práce.

Lábus s Kaiserem se báječně doplňují, i když spolu vyrazí někam na zájezd. Jiří o Oldřicha přímo dojemně pečuje a dokonce ho prý budí, aby na představení nezaspal. „Je to taková starostlivá teta,“ říká o něm vděčný Kaiser s úsměvem.

Dalších scének se asi nedočkáme

Když se televize rozhodne čas od času oprášit scénky této skvělé dvojice, je to vždy sázka na jistotu. Těch nových se, zdá se, asi jen tak nedočkáme. Pokaždé, když se jim v posledních letech ozvala některá z českých televizí, odehrávala se ta samá scénka.

„Představili jsme projekt a slyšeli jsme, že je to super, skvělé, bomba nápady. A že se ozvou,“ líčí Oldřich Kaiser. Jenže na slíbenou odpověď vždy čekali marně. To je ale velká škoda, vždyť humor obou pánů je stále geniální a nové pořady by zcela jistě udělaly radost jejich věrným fanouškům.

Nová láska mu svědčí

Ti jsou tak zatím odkázaní jen na reprízy starších televizních pořadů. To ale rozhodně neznamená, že by oba pánové v současnosti zaháleli. Oldřich Kaiser se v posledních letech objevil ve skvělých filmech Líbáš jako Bůh, Líbáš jako ďábel, Po strništi bos a Dívka za zrcadlem.

Spolu se svou přítelkyní Dášou Vokatou (66) stvořili originální hudební duo, které si brzy našlo řadu obdivovatelů. Dnes je vidět, že Oldřichovi jeho nová láska svědčí. Vedle Dáši doslova chytil druhý dech a snad se i definitivně zbavil svých problémů s alkoholem.

Zapřisáhlý starý mládenec

I Jiří Lábus má neustále napilno. Zahrál si jednu z hlavních postav ve snímku Tomáše Magnuseka (36) Kluci z hor, v televizním kriminálním filmu Případ pro lyžaře a v romantickém dramatu Hastrman. Na rozdíl od Kaisera je však Lábus zapřisáhlý starý mládenec. Dál bydlí sám ve svém vršovickém bytě a společnost mu dělají jen tisíce knih.

Dávní kamarádi na ni nezapomněli

Populární duo Jiří Lábus a Oldřich Kaiser v pořadu Možná přijde i kouzelník často doplňovala Jaroslava Hanušová. Ačkoli nikdy nestudovala herectví, brzy prokázala, že má přirozený talent.

Dokázala skvěle zahrát učitelku Jarušku v komedii Zdeňka Trošky Slunce, seno, erotika i sadistickou vychovatelku v dramatu Filipa Renče Requiem pro panenku. Když Jaroslava přišla kvůli cukrovce o obě nohy, dávní kamarádi na nezapomněli a pomáhali jí až do samého konce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama