Jejich veliká láska začala obyčejnou bábovkou

TEREZA BRODSKÁ (52) je zářným příkladem toho, že se rodinná traumata nevyhýbají ani lidem, které má veřejnost na očích. Není proto divu, že od dětství toužila po lásce na celý život.

Velice úspěšná herečka Tereza Brodská (52) prožila během dětství a dospívání mnoho těžkých chvil. A to i přestože přišla na svět jako vymodlené dítě jedné z našich nejkrásnějších a nejpopulárnějších hereček Jany Brejchové (80) a jejího třetího manžela Vlastimila Brodského (†81).

Také vás může zajímat ...

To dítě by mělo zůstat normální

Jana, která o několik let dříve porodila mrtvé dítě, se totiž brzy na svou novorozenou dcerku až nezdravě upnula. Brejchová prý neustále úzkostlivě poslouchala, zda miminko dýchá, a dětské lékařce údajně telefonovala i několikrát denně.

Nakonec to mělo dojít tak daleko, že doktorka prohlásila: „Vy jste, paní Brodská, pravděpodobně cvok, ale to nádherné dítě by mělo zůstat normální.“

Brali si ji jen občas na víkendy

V tu chvíli začala Brejchová hledat spolehlivou paní na hlídání. Žádná z žen se jí však nezdála pro výchovu Terezy dost dobrá, takže její volba padla na sestru Blanku, Terezinu tetu. U té si malá holčička velice rychle zvykla a tetiny děti brala jako své vlastní sourozence.

„Jezdili jsme s kárkou na dříví a topili jím v kamnech,“ vzpomínala pak Brodská na krásné chvíle svého dětství a dodávala, že slavní rodiče přijížděli jen občas v neděli na svíčkovou nebo si ji brali na víkendy. Bohužel, tato idyla měla skončit, když bylo Tereze pouhých šest let.

To totiž nějaká chytrá hlava přišla na to, že by se Tereza měla přestat vídat s milovanou tetou a jejími dětmi.

Tatínek, maminka, holčička a pes

Tato strašlivá situace pak trvala celý rok, což Brodské pochopitelně přišlo velice kruté. V následujících letech Brejchová velice ráda předváděla veřejnosti, jaká jsou všichni tři vlastně spokojená a šťastná rodinka.

„Domeček se zahrádkou, tatínek, maminka, holčička a pes,“ komentovala později tyto roky herečka. Sotva si zvykla, že po letech strávených u milované tety žije se svou matkou a otcem, přišla další velká změna.

Rodiče ji odrazovali od herectví

Jana Brejchová se totiž zamilovala do Jaromíra Hanzlíka (72) a i s Terezou, která právě procházela složitým obdobím dospívání, se k němu odstěhovala. Mezi Terezou
a Jaromírem probíhaly neustále nějaké konflikty, které všechny zúčastněné doslova vysilovaly.

Brodská navíc brzy zatoužila po herecké kariéře, od čehož ji slavní rodiče neustále odrazovali. Zvlášť Jana byla ke své dceři až nepřiměřeně kritická. Když Tereza pozvala maminku na jedno ze svých studentských představení na DAMU, řekla jí Brejchová drsně: „Můžu ti dát dobrou radu? Nezabírej místo talentovaným.“

Otec jí psal výchovné dopisy

Brodská to ovšem neměla jednoduché ani v komunikaci s vlastním otcem Vlastimilem. Kolikrát si ona a její bratr Marek Brodský (61) mysleli, že u něj strávili pohodový den, a že je mezi nimi vše zalité sluncem. Z tohoto omylu je však vyvedl dopis, který jim Brodský napsal jen krátce po jejich návštěvě.

V něm totiž mělo stát, že by měli být pokorní ve své profesi, více si vážit věcí, a že jsou ve své pubertě v podstatě nesnesitelní. Není divu, že Brodská chtěla co nejdříve dokázat, že se ve své profesi uplatní i bez vlivu rodičů a nějaké protekce. To se jí také během následujících let skutečně povedlo.

Toužila po milující rodině

Tereza, snad kvůli svému komplikovanému dětství, odjakživa toužila po skutečně fungující a hlavně milující rodině. Snad proto se poprvé vdala, když jí bylo pouhých dvacet jedna let. Jejím vyvoleným byl režisér a producent španělského původu Jordi Niubó (55).

Ačkoli se ti dva o čtyři roky později rozvedli, zůstali i nadále přátelé. Dokonce tak dobří, že se nedávno spekulovalo o tom, zda k sobě nemají mnohem blíž, než rozvedení manželé mívají. Tyto dohady však Brodská vždy popírala. Podruhé se Tereza provdala v roce 1995 za úspěšného fotografa Herberta Slavíka (57). Seznámili se při jednom rozhovoru.

Došlo ke slovní přestřelce

Ačkoli si tehdy dala podmínku, že u rozhovoru nebude přítomen žádný fotograf, Herbert se přece jen dostavil. Není divu, že mezi nimi došlo ke slovní přestřelce, která mohla mít neblahé následky.

Jakmile ale Tereza spatřila snímky, které tehdy Herbert pořídil, jako omluvu za svou aroganci mu upekla bábovku. Tak začala jejich velká láska, která trvá dodnes. Už kdysi se totiž dohodli, že spolu budou v dobrém i zlém, což zatím dodrželi.

K tomu nejlepšímu, co je během společného života potkalo, řadí pochopitelně narození syna Samuela (24), z kterého je dnes už dospělý a velmi sympatický muž.

Stěhování do vysněného bytu

A když milovaný syn vylétl z rodinného hnízda, našla si za něho oblíbená herečka náhradu, psíka Konráda.Ten se nedělí se svou paničkou pouze o starosti, ale i o krásné chvíle. Jedna taková nastala, když Tereza konečně převzala klíče od nového bytu, který spolu s manželem koupili v Praze 5.

Byt má krásnou terasu s ohromujícím výhledem do nedalekého lesoparku, v jehož srdci se ukrývá nádherný anglický park plný romantických soch a staveb z 19. století. „To jsem si celý život přála a konečně to mám,“ pochlubila se svým fanouškům a dodala, že se už těší na stěhování a na to, jak se v novém bytě obklopí květinami.

Je pochopitelné, že se sem spolu se sympatickými manželi nastěhuje i Konrád, kterému už herečka v jedné z místností připravila pelíšek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...